رکوردشکنی ارزش بازار انویدیا در سه‌ماهه اول سال مالی ۲۰۲۵

رکوردشکنی ارزش بازار انویدیا در سه‌ماهه اول سال مالی ۲۰۲۵

ارزش بازار انویدیا با رسیدن به ۲۶ میلیارد دلار در سه‌ماهه‌ی اول سال مالی ۲۰۲۵، از ارزش کل بورس آلمان و تولید ناخالص داخلی کانادا و روسیه پیشی گرفت.

به‌گزارش تک‌ناک، درآمد انویدیا در سه‌ماهه‌ی اول سال مالی ۲۰۲۵، به ۲۶ میلیارد دلار رسیده است و درحال‌حاضر، هر سهم آن به مبلغ ۶/۱۲ دلار فروخته می‌شود. علاوه‌بر‌این، تیم سبز (لقب شرکت انویدیا) درآمد ۲۸/۰۸ میلیارد دلاری را برای سه‌ماهه‌ی دوم سال مالی ۲۰۲۵ پیش‌بینی کرده که باز‌هم ۲ درصد از انتظارات فراتر است.

مدیر مالی انویدیا در مصاحبه‌ای اظهار کرد که تقاضا برای محصولات این شرکت تا سال آینده از عرضه پیشی خواهد گرفت. درادامه، وی با اعلام نتایج عالی شرکت متبوعش، از تقسیم سهام ۱۰ به ۱ خبر داد که سهام انویدیا را برای معامله‌گران گزینه‌های خرده‌فروشی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌کند؛ جایی که ۱ قرارداد شامل ۱۰۰ سهم است.

به‌نقل از Wccftech، ارزش بازار انویدیا اکنون ۹ برابر بیشتر از AMD و از مجموع ارزش بازار آمازون و تسلا بیشتر است! انویدیا از دیروز ۲۲۰ میلیارد دلار به ارزش بازار خود افزوده که افزون‌بر ۵۰ میلیارد دلار از ارزش بازار مبتنی‌بر بازار دیزنی بیشتر است!

به‌عبارت‌دیگر، می‌توان گفت که درحال‌حاضر ارزش بازار انویدیا از کل تولید ناخالص داخلی کانادا و روسیه و نیز تمام ایالت‌های آمریکا، به‌جز کالیفرنیا و تگزاس بیشتر است. برای درک وسعت انویدیا، به این موضوع توجه کنید که سهام انویدیا اکنون حتی از کل ارزش بازار تمام شرکت‌های فهرست‌شده در دویچه بورزه (بازار بورس آلمان) نیز بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram