انویدیا درایور گرافیکی جدیدی برای ویندوز ۷ و ۸ منتشر کرد

انویدیا درایور گرافیکی جدیدی برای ویندوز ۷ و ۸ منتشر کرد

انویدیا درایور گرافیکی جدید برای کاربران ویندوز 7 و 8 و 8.1 منتشر کرده است. این درایور با نام 475.06 شناخته می‌شود و درایور غیر WHQL یا تأییدنشده‌ی مایکروسافت نشده است.

به‌گزارش تک‌ناک، انویدیا همچنان برای کاربران سیستم‌عامل‌های قدیمی ویندوز 7 و 8 و 8.1 به‌روزرسانی درایور گرافیکی منتشر می‌کند؛ هرچند مایکروسافت و دیگر توسعه‌دهندگان از این سیستم‌عامل‌ها پشتیبانی نمی‌کنند. هدف انویدیا از انتشار دوره‌ای به‌روزرسانی درایور بهبود امنیت کاربران است. جدیدترین به‌روزرسانی این شرکت با شماره نسخه‌ی 475.06 شناخته می‌شود.

نئووین می‌نویسد درایور 475.06 درایوری غیر WHQL است؛ زیرا مایکروسافت دیگر برای این نسخه‌های قدیمی ویندوز تأییدیه WHQL صادر نمی‌کند. همچنین، به‌روزرسانی مذکور شامل هیچ‌گونه رفع اشکال و بهینه‌سازی یا ویژگی جدید مرتبط با بازی نمی‌شود. حتی اگر از کارت گرافیک پشتیبانی‌شده‌ی انویدیا مانند سری GTX 10 استفاده می‌کنید، تمام ویژگی‌ها و بهبودهای جدید اکنون فقط برای ویندوز 10 و 11 در‌دسترس هستند.

انویدیا درک می‌کند که برخی از کاربران امکان ارتقای سیستم‌عامل خود را ندارند؛ بنابراین هر چند وقت یک بار، به‌روزرسانی امنیتی برای رفع مشکلات منتشر می‌کند. به‌گفته‌ی انویدیا، به‌روزرسانی‌های امنیتی حیاتی برای درایورهای آن در سیستم‌عامل‌های پشتیبانی‌نشده تا سپتامبر 2024 در‌دسترس خواهد بود. پس‌از‌آن، مسئولیت امنیت سیستم با خود کاربر است.

در‌حال‌حاضر، اطلاعات دقیقی از این موضوع وجود ندارد که جدیدترین درایور چه مشکلاتی را برطرف می‌کند. به‌احتمال زیاد، انویدیا قبل از افشای آسیب‌پذیری‌های رفع‌شده منتظر به‌روزرسانی تعداد بیشتری از کاربران به نسخه‌ی 475.06 است. اگر کنجکاو‌ید که چه مشکلاتی در نسخه‌ی 475.06 برطرف شده است، در روزهای آینده می‌توانید به صفحه‌ی رسمی امنیت محصولات انویدیا مراجعه کنید.

در‌مقایسه‌با ویندوز 10 و 11، ویندوز 7 و جانشین نه‌چندان موفق آن، یعنی ویندوز ۸، سهم بسیار کمی از بازار را در‌اختیار دارند. طبق آمار Statcounter، سهم جهانی بازار ویندوز 7 حدود 2/86 درصد و در بخش بازی، سهم این سیستم‌عامل فقط 0/38 درصد است. با اینکه این اعداد اندک به‌نظر می‌رسند، نباید فراموش کنید که بیش از 1/5 میلیارد کامپیوتر شخصی ویندوزی وجود دارد؛ بنابراین، حتی کمتر از 3 درصد هم نشان می‌دهد که تعداد زیادی از دستگاه‌ها همچنان برای کار به ویندوز ۷ متکی هستند.

1 دیدگاه برای “انویدیا درایور گرافیکی جدیدی برای ویندوز ۷ و ۸ منتشر کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram