نسخه دسکتاپ ChatGPT برای macOS دردسترس قرار گرفت

نسخه دسکتاپ ChatGPT برای macOS دردسترس قرار گرفت

کاربران سیستم‌عامل macOS اپل هم‌اکنون می‌توانند از نسخه‌ی دسکتاپ چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT استفاده کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، شرکت OpenAI اعلام کرد که نسخه‌ی دسکتاپ ChatGPT برای macOS اکنون برای همه‌ی کاربران در‌دسترس است. اپلیکیشن ChatGPT برای macOS با مدل جدید GPT-4o تغذیه می‌شود و به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از صدای خود، سؤالاتی را از این چت‌بات هوش مصنوعی بکنید. دقیقاً مانند وب‌سایت آن، شما می‌توانید با استفاده از ایمیل و حساب گوگل یا مایکروسافت خود وارد اپلیکیشن ChatGPT مک شوید.

نسخه‌ی دسکتاپ ChatGPT را از وب‌سایت آن دسترس‌پذیرتر می‌کند؛ زیرا می‌توانید از میان‌بر صفحه‌کلید Option+Space برای فعال‌کردن آن از هر صفحه‌ای استفاده کنید. نوار جست‌وجو مشابه ویژگی اسپات‌لایت (Spotlight) اپل ظاهر می‌شود که در آن می‌توانید سؤال خود را تایپ کنید.

نئووین می‌نویسد که اپلیکیشن ChatGPT با انواع ورودی‌ها کار می‌کند. به‌عنوان مثال، شما می‌توانید فایل یا عکس را بارگذاری کنید و از پنجره یا کل صفحه اسکرین‌شات بگیرید. همچنین، می‌توانید قطعه‌ای از متن را در سند انتخاب کنید و به ChatGPT دستورهایی بدهید.

با استفاده از نوار منو در بالای صفحه، می‌توانید چت موقت را شروع و املای کلمات را بررسی کنید و ویژگی‌های ChatGPT مانند حافظه، چت‌های بایگانی‌شده، صادرکردن چت‌ها و تغییر اندازه متن را مدیریت کنید. ازطریق نوار کناری سمت چپ نیز می‌توانید به چت‌های گذشته خود با ChatGPT دسترسی داشته باشید.

چت‌بات ChatGPT برای macOS از زمان راه‌اندازی برای کاربران پریمیوم در‌دسترس بوده است. به‌جز macOS، شرکت OpenAI اپلیکیشن‌های بومی ChatGPT را برای اندروید و آیفون نیز دارد. این شرکت قبلاً تأیید کرده بود که اپلیکیشن دسکتاپ ویندوز برای ChatGPT نیز در حال ساخت است؛ با‌این‌حال، کاربران علاقه‌مند باید تا اواخر امسال منتظر بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram