سامسونگ با Galaxy AI ترجمه زنده را به تماس تلفنی می آورد

سامسونگ با Galaxy AI این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا تماس‌های تلفنی را در زمان واقعی ترجمه کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، سامسونگ می‌خواهد کاربران مطمئن شوند که به هوش مصنوعی اهمیت می‌دهد. به‌تازگی این شرکت پیش‌نمایشی ارائه داده است که آن را دوره‌ی جدیدی از Galaxy AI می‌نامد و ویژگی آینده‌ای را توضیح داده است که از هوش مصنوعی برای ترجمه‌ی تماس‌های تلفنی در زمان واقعی استفاده می‌کند.

ویژگی ترجمه‌ی زنده‌ی سامسونگ که این شرکت آن را «تماس ترجمه‌ی زنده‌ی هوش مصنوعی» (AI Live Translate Call) می‌نامد، در برنامه‌ی تلفن اصلی این شرکت تعبیه خواهد شد. Samsung (South Korean multinational conglomerate) در بیانیه‌ی خود می‌گوید: «ترجمه‌های صوتی و متنی در زمان واقعی هنگام صحبت‌کردن نمایش داده و این ترجمه‌ها در دستگاه انجام می‌شوند.»

غول فناوری کره‌ای اعلام کرده است که Galaxy AI ابتدای سال آینده دردسترس قرار خواهد گرفت؛ بنابراین، به‌نظر می‌رسد ویژگی‌های Galaxy AI در گوشی‌های هوشمند گلکسی S24 استفاده خواهند شد. بر‌اساس شایعات، این گوشی‌ها در سال 2024 رونمایی خواهند شد.

همچنین، گزارش‌ها حاکی از آن است که شرکت ژنراتیو مدل هوش مصنوعی خود به نام Gauss را هفته‌ی جاری بار برگزاری رویدادی به‌نمایش گذاشته است که ظاهراً از ابتدای سال آینده ویژگی‌های زیادی را برای دستگاه‌های همراه به‌ارمغان خواهد آورد؛ بنابراین، به‌نظر می رسد Gauss نیز بخش مهمی از گوشی‌های گلکسی S24 خواهد بود.

ویژگی‌های مجهز به هوش مصنوعی به‌نظر می‌رسد که در حال تبدیل‌شدن به میدان نبرد بعدی برای سازندگان گوشی‌های هوشمند هستند. به‌عنوان مثال، گوگل مجموعه‌ابزار قدرتمند هوش مصنوعی دارد که به شما کمک می‌کند تا تصاویر را در محصولات سری پیکسل 8 خود ویرایش کنید.

گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل نیز هر‌روز سرمایه‌ی زیادی را برای آموزش هوش مصنوعی صرف می‌کند که این سرمایه‌گذاری در برخی از ویژگی‌های قدرتمند هوش مصنوعی برای آیفون‌ها نمایان خواهد شد. تولیدکنندگان تلفن‌همراه به‌زودی باید با محصولات سخت‌افزاری متمرکز بر هوش مصنوعی مانند AI Pin با قابلیت اتصال به شبکه‌ی سلولی از Humane رقابت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.