نسخه Creator Edition قلم S Pen عرضه شد

نسخه Creator Edition قلم S Pen سامسونگ با قیمت ۹۹ دلار معرفی شد. این محصول بیشتر به قلم اپل شباهت دارد.

به‌گزارش تک‌ناک، در سال‌های گذشته، S Pen (line of stylus pens designed by Samsung Electronics) نقطه‌ی فروش مهم بسیاری از محصولات سامسونگ بوده است. حالا این شرکت نسخه‌ی Creator Edition خود از این قلم نمادین را با چندین ویژگی کاربردی برای دستگاه‌های گلکسی معرفی کرده‌ است.

9to5google در گزارش خود می‌نویسد که Creator Edition قلمی برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های گلکسی است که عمدتاً برای طراحی و نوشتن طراحی شده است. این قلم طراحی ضخیم‌تری دارد که قرار است راحت‌تر باشد، همچنین، Creator Edition نوک جدیدی دارد که به‌طور یکپارچه در بدنه قلم جای می‌گیرد. این محصول به‌صورت اختصاصی در رنگ سفید در‌دسترس قرار می‌گیرد و دکمه‌ای برای تعامل با نرم‌افزار دارد.

نسخه‌ی Creator Edition ابتدا در ماه جولای و هم‌زمان با سری گلکسی تب اس 9 معرفی شد؛ اما اخیراً با قیمت 99 دلار در آمریکا در‌دسترس قرار گرفته است.

نسخه‌ی جدید قلم S Pen دقیقاً شبیه قلم اپل به‌نظر می‌رسد؛ اما محصولی نسبتاً کاربردی است. کوپرتینویی‌ها با نسل دوم قلم اپل خود، اندازه‌ی مناسبی برای این قلم پیدا کرده‌اند تا محصولی بسازند که به‌خوبی در دست جا بگیرد و استفاده از آن کاملاً طبیعی باشد. بااین‌حال، سامسونگ تا‌به‌حال محصولی به همان اندازه و کیفیت قلم اپل نداشته است. بسیاری از تبلت‌های سامسونگ همراه با قلم S Pen عرضه می‌شوند؛ اما به‌طور‌کلی اندازه‌ی آن کوچک‌تر از قلم اپل است که در استفاده چندان راحت نیست.

سامسونگ گفته است که این قلم «پیشرفته‌ترین S Pen» با حساسیت شیب بیشتر است؛ اما کاملاً فاقد بسیاری از ویژگی‌های هوشمندی است که سامسونگ در سال‌های گذشته به S Pen اضافه کرده است. به‌عنوان مثال، در این نسخه Air Commands پشتیبانی نمی‌شود؛ زیرا در‌واقع در آن باتری تعبیه نشده است. با‌این‌حال، هنوز‌هم سخت‌افزار مورد‌نیاز را به‌منظور چفت‌شدن به پشت گلکسی تب برای ذخیره‌سازی دارد.

دیگر نکته‌ی عجیب این است که سامسونگ پشتیبانی از دستگاه‌های گلکسی Z Fold را کنار گذاشته است و می‌گوید که نسخه‌ی Creator Edition قلم S Pen فقط برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های گلکسی با پشتیبانی از قلم S در‌دسترس قرار دارد. این در حالی است که S Pen Pro که هم برای گوشی و هم برای تبلت طراحی شده بود، از سایت Samsung.com حذف شده است. بااین‌حال، می‌توانید آن را از منابع دیگر مانند آمازون تهیه کنید.

قیمت این قلم نیز عجیب است؛ زیرا قیمت S Pen با باتری موجود در سری گلکسی تب اس 9 فقط ۶۰ دلار است؛ ولی قیمت S Pen برای گلکسی زد فولد 5 درحدود ۵۵ دلار است.  علاقه‌مندان می‌توانند هم‌اکنون نسخه‌ی Creator Edition قلم S Pen را از‌طریق Samsung.com و Best Buy و فروشگاه‌های دیگر با قیمت ۹۹.۹۹ دلار تهیه کنند.موضوع عجیب است که قلم جدید به‌صورت باندل با سری گلکسی تب اس 9 یا گلکسی تب اس 9 FE عرضه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.