قابلیت ترجمه زنده به دیگر برنامه‌های سامسونگ می‌آید

قابلیت ترجمه زنده به دیگر برنامه‌های سامسونگ می‌آید

سامسونگ قصد دارد قابلیت ترجمه زنده (Live Translate)، یکی از ویژگی‌های چشمگیر هوش مصنوعی خود را به دیگر برنامه‌ها اضافه کند.

به‌گزارش تک‌ناک، سری گلکسی S24 سامسونگ با تمرکز گسترده بر هوش مصنوعی روانه‌ی بازار شد و بسیاری از ویژگی‌های جدید مبتنی‌بر این فناوری بر حوزه‌ی ترجمه‌ی متمرکز بودند. یکی از این قابلیت‌های چشمگیر، «ترجمه زنده» (Live Translate) است که به‌گفته‌ی سامسونگ، به‌زودی به سایر برنامه‌های اندرویدی این شرکت نیز راه پیدا خواهد کرد.

9to5google می‌نویسد که «ترجمه زنده» روی سری گلکسی S24 و دیگر دستگاه‌های سامسونگ مجهز به هوش مصنوعی این شرکت، ازطریق برنامه‌ی تلفن (Phone) کار می‌کند. این قابلیت می‌تواند تماس تلفنی بین دو نفر که به زبان‌های مختلف صحبت می‌کنند، برقرار و به‌عنوان مترجم عمل کند. بدین‌‌صورت که اگر شما به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید و با فردی کره‌ای تماس می‌گیرید، صحبت‌های شما به کره‌ای و برعکس ترجمه می‌شود.

این قابلیت در عمل بسیار کاربردی و روان کار می‌کند. بااین‌همه، تا‌به‌امروز «ترجمه زنده» فقط در برنامه‌ی تلفن سامسونگ و در‌نتیجه، فقط برای تماس‌هایی کاربردی بوده است که از‌طریق سیم‌کارتتان برقرار می‌شوند. براساس آخرین اخبار، این محدودیت به‌زودی برطرف خواهد شد.

سامسونگ می‌گوید که برنامه‌های «شخص ثالث» نیز می‌توانند از «ترجمه زنده» برای تماس‌ها استفاده کنند. هنوز مشخص نیست کدام برنامه‌ها از این قابلیت پشتیبانی خواهند شد؛ اما برخی گزینه‌های محتمل عبارت‌اند از: واتساپ، تلگرام، گوگل‌میت و کاکائوتاک (KakaoTalk).

هنوز زمان دقیق انتشار قابلیت ترجمه زنده مشخص نیست؛ اما سامسونگ اعلام کرده که ممکن است به‌زودی شاهد آن باشیم. ناگفته نماند که سامسونگ قصد دارد قابلیت‌های Galaxy AI را برای گوشی‌های تاشو آینده، گلکسی زد فولد ۶ و گلکسی زد فلیپ ۶، بهینه‌سازی کند؛ البته هنوز مشخص نیست این بهینه‌سازی به چه معناست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram