هسته های سفارشی به پردازنده Snapdragon 8 Gen 4 می آید

شايعات حاکی از آن است که Snapdragon 8 Gen 4 قرار است هسته‌های کارایی را حذف و تنها از هسته‌های سریع‌تر Phoenix استفاده کند.

به‌گزارش تک‌ناک، Snapdragon 8 Gen 4 نخستین سیستم روی چیپ (SoC) تلفن‌همراه کوالکام خواهد بود که از طراحی‌های سنتی پردازنده دست خواهد کشید و به‌جای آن از هسته‌های سفارشی Oryon استفاده خواهد کرد تا مستقیماً با اپل رقابت کند.

شايعه‌ها حاکی از آن است که کوالکام از همان خوشه پردازنده به‌کاررفته در پردازنده دایمنسیتی 9300 مدیاتک استفاده می‌کند. این یعنی ممکن است دیگر شاهد وجود هسته‌های کم مصرف در سیلیکون آینده نباشیم.

wccftech می‌نویسد که مدتی است مشخص شده که هر دو پردازنده Snapdragon 8 Gen 4 و Dimensity 9400 براساس فرایند 3‌نانومتری TSMC و به‌طور خاص بر اساس فرایند N3E تولید انبوه خواهند شد.

با‌این‌حال، راهنمای Digital Chat Station با به‌اشتراک‌گذاشتن جزئیات بیشتر، با نام رمز سیلیکون پرچم‌دار سال آینده، یک قدم جلو‌تر می‌رود. او اعلام کرده است که خوشه پردازنده با تنظیمات دو به‌علاوه شش با دو هسته عملکرد بالا به نام Phoenix و شش هسته میانی با همان نام خواهد بود.

digikala

نبود هسته‌های کارایی می‌تواند به‌معنای افزایش چشمگیر مصرف انرژی در Snapdragon 8 Gen 4 درمقایسه‌با اسنپدراگون ۸ نسل ۳ باشد؛ اما فرایند 3نانومتری TSMC باید در این امر کمک کند. با‌این‌حال با پیکربندی هسته‌های عملکرد بالا، Snapdragon 8 Gen 4 می‌تواند نتایج چند‌هسته‌ای تحسین‌برانگیزی کسب کند؛ زیرا آزمایش‌های اولیه نشان داده است که گرافیک Adreno 830 این SoC سریع‌تر از گرافیک پردازنده Apple M2 است.

تمامی این اطلاعات نشان می‌دهد که Snapdragon 8 Gen 4 ارزش انتظار را دارد؛ اما شرکای کوالکام ممکن است بدین‌دلیل به این نتیجه نرسند که گفته شده این سیلیکون گران‌تر از Snapdragon 8 Gen 3 است.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.