افزایش شگفت انگیز سرعت فروشگاه مایکروسافت

به‌لطف به‌روزرسانی‌های اخیر، کاربران گزارش داده‌اند که سرعت فروشگاه مایکروسافت درمقایسه‌با قبل بسیار افزایش یافته و موجب شگفتی همگان شده است.

اگر احساس می‌کنید اپلیکیشن فروشگاه مایکروسافت (Microsoft Store : American digital distribution platform) در ویندوز 11 و 10 می‌تواند از برخی بهبودهای عملکرد بهره‌مند شود، تنها نیستید. به‌روزرسانی اخیر فروشگاه مایکروسافت که اکنون برای تمام کاربران در‌دسترس است، نشان می‌دهد که مهندسان در مایکروسافت نیز اهمیت افزایش سرعت این برنامه را درک می‌کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، دانیل با نام‌ کاربری kid_jenius، مهندس مایکروسافت (Microsoft : American multinational technology corporation) از تیم فروشگاه مایکروسافت، نسخه‌ی 22309 فروشگاه مایکروسافت را در حساب توییتر خود (با استفاده از XDA Developers) اعلام کرد. به‌گفته‌ی این توسعه‌دهنده، به‌روزرسانی جدید باعث بهینه‌سازی‌هایی برای باز‌شدن فروشگاه در تنها دو ثانیه می‌شود.

آزمایش‌های ما نشان داد که این ادعا بی‌اساس نیست. در این‌جا نمونه‌ای از اجرای فروشگاه مایکروسافت نسخه‌ی ۲۲۳۰۸ روی کامپیوتر ما با پردازنده‌ی Ryzen 5 5600 و کارت گرافیک RTX 4060 و ۳۲ گیگابایت رم قرار دارد:

فروشگاه مایکروسافت پس از به‌روزرسانی به نسخه‌ی ۲۲۳۰۹ را مشاهده می‌کنید و تفاوت را به‌سادگی می‌توانید با چشم غیرمسلح تشخیص دهید. واقعاً به نظر می‌رسد سریع‌تر شده است!

برنامه‌ی فروشگاه مایکروسافت در رایانه‌‌های ویندوز به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود. با‌این‌حال، شما می‌توانید با اجرای فروشگاه مایکروسافت و کلیک روی بخش کتابخانه (Library) و سپس فشردن دکمه‌ی بررسی به‌روزرسانی (Check for Update)، این برنامه‌ی را به‌صورت اجباری به جدیدترین نسخه به‌روزرسانی کنید.

برای بررسی نسخه‌ی فروشگاه مایکروسافت خود، روی آیکون پروفایلتان در گوشه‌ی بالا سمت راست کلیک و تنظیمات را انتخاب کنید و به پایین صفحه بروید تا به بخش درباره (About) برسید.

درپایان، باید به این نکته نیز اشاره کنیم مایکروسافت در حال کار روی سایر ویژگی‌های فروشگاه مایکروسافت مانند بازی‌های فوری است. ممکن است کسی به اهمیت ویژگی دوم شک داشته باشد؛ اما حداقل اکنون برنامه بسیار سریع‌تر از قبل راه‌اندازی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.