قابلیت Giveaways به تلگرام آمد

Giveaways

صاحبان کانال‌های تلگرامی اکنون با استفاده از ویژگی Giveaways، می‌توانند قرعه‌کشی‌هایی را برگزار و جوایزی را به‌طور تصادفی بین دنبال‌کنندگانشان توزیع کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، تلگرام قابلیت Giveaways را در دسترس صاحبان کانال‌های تلگرامی قرار داد. این ویژگی برای کسانی که می‌خواهند کانالشان را تبلیغ و اعضای جدیدی اضافه کنند یا به اعضای کانال فعلی پاداش بدهند، کاربردی است.

پاداش‌دادن مدتی است که به روندی محبوب در رسانه‌های اجتماعی تبدیل شده است؛ اما تا‌کنون سازمان‌د‌هی سریع آن‌ها به‌شیوه‌ای تأییدشده و شفاف ناممکن بود. حال تلگرام آن را تغییر داده است. ویژگی Giveaways به میلیون‌ها کاربر امکان می‌دهد تا جوایزی مانند اشتراک تلگرام پریمیوم را دریافت کنند و تلگرام تضمین می‌کند که برندگان منصفانه انتخاب شوند.

اشتراک پریمیوم رایگان تلگرام با Giveaways

صاحبان کانال می‌توانند فقط با چند ضربه روی صفحه، قرعه‌کشی برگزار کنند. تلگرام به‌طور تصادفی برندگان را بر‌اساس قوانین تعیین‌شده‌ی آنان انتخاب و جوایز را توزیع خواهد کرد.

برندگان خوش‌اقبال لینک‌هایی با کد‌های هدیه دریافت خواهند کرد که می‌تواند به‌عنوان تأیید عمومی برای بردشان عمل کند. هر کد شامل یک اشتراک رایگان برای پریمیوم Telegram (Cross-platform encrypted instant messaging service) است؛ اما برگزارکنندگان می‌توانند جوایز دیگری را به آن اضافه کنند تا حال‌و‌هوای آن را جذاب‌تر کنند.

برای امتحان این موضوع، پیش از ۱۳نوامبر۲۰۲۳ (۲۲آبان۱۴۰۲) به قرعه‌کشی اسپانسری Chief Totem Animal تلگرام بپیوندید. اگر از قبل پریمیوم دارید، باز‌هم می‌توانید شرکت کنید و برنده شوید و جایزه را به یکی از دوستان اهدا کنید.

علاوه‌بر جذب دنبال‌کنندگان جدید، کانال‌ها به‌صورت خودکار برای هر اشتراکی که اهدا می‌کنند، چهار تقویت (Boost) دریافت می‌کنند. این Boost‌ها قابلیت انتقال ندارند و تا مدت‌زمان اشتراک‌هایی که در قرعه‌کشی ارائه می‌شوند، با کانال باقی می‌مانند. Boost‌ها به کانال‌ها کمک می‌کنند تا سطح خود را افزایش دهند و قابلیت‌هایی نظیر استوری‌ها، رنگ‌های سفارشی و… را آزاد کنند.

برگزاری قرعه‌کشی‌ها

علاوه‌بر تعیین تعداد برندگان و مدت‌زمان قرعه‌کشی، برگزارکننده می‌تواند مشخص کند که آیا تمام مشترکان یا فقط مشترکان جدید واجد‌شرایط هستند. همچنین، می‌توانند کشورهای خاصی را انتخاب کنند. شرکت‌کنندگان برای اینکه مشمول قرعه‌کشی شوند، نیاز دارند که به کانال‌های دیگری نیز مشترک شوند.

کانال‌ها در هر سطحی می‌توانند از‌طریق منو اطلاعات کانال یا منو ⋯ > Statistics > Boosts > Get Boosts via Gifts قرعه‌کشی را شروع کنند.

پرداخت برای قرعه‌کشی‌ها

برای شروع قرعه‌کشی، برگزارکننده باید پیشاپیش هزینه‌ی اشتراک‌های پریمیومی که مایل است به‌عنوان جایزه اهدا کند، پرداخت کند. این کار می‌تواند از هریک از اپلیکیشن‌های تلگرام انجام شود؛ اما خرید از‌طریق @PremiumBot یا Fragment مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

فروشگاه‌های اپ استور و گوگل پلی حجم تراکنش‌ها را محدود می‌کنند؛ در‌حالی‌که @PremiumBot اجازه‌ی خریدهای بزرگ‌تری را می‌دهد. برای قرعه‌کشی‌های عظیم، Fragment به شما امکان می‌دهد تا هزاران اشتراک را یک‌باره توزیع کنید.

Boost بیشتر برای کاربران

از امروز، هر حساب کاربری پریمیوم تلگرام Boost بیشتری را به‌عنوان بخشی از اشتراک خود دریافت می‌کند. کاربرانی که برای اشتراک خود هزینه پرداخت می‌کنند، به‌جای یک Boost، چهار Boost برای توزیع بین چندین کانال یا برای دادن چند Boost به کانال‌های خاص دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.