چگونه قابلیت Eye Tracking آیفون را در iOS 18 فعال کنیم؟

چگونه قابلیت Eye Tracking آیفون را در iOS 18 فعال کنیم؟

سیستم‌عامل iOS 18 اپل شامل چندین قابلیت دسترسی جدید است که مهم‌ترین آن‌ها امکان کنترل گوشی هوشمند ازطریق قابلیت ردیابی چشم آیفون یا Eye Tracking است.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل به‌شدت تلاش می‌کند تا آیفون و سایر دستگاه‌هایش برای همه‌ی کاربران دردسترس باشد. با iOS 18، امکانات جدیدی با ردیابی چشم یا Eye Tracking، بازخورد لمسی موسیقی و میان‌برهای صوتی در‌دسترس قرار می‌گیرند.

به‌نقل از 9to5mac، اپل در ماه می این قابلیت‌ دسترسی جدید را رونمایی کرد و حالا شما می‌توانید آن‌ها را با نسخه‌ی آزمایشی iOS 18 امتحان کنید.

نحوه‌ی فعال‌سازی قابلیت ردیابی چشم آیفون در iOS 18

برای گرفتن بهترین نتیجه، اپل توصیه می‌کند که Eye Tracking را با قرار‌دادن آیفون روی سطحی صاف و در فاصله‌ی تقریباً نیم‌متری از صورتتان تنظیم کنید. سپس مراحل زیر را به‌ترتیب دنبال کنید:

  • مطمئن شوید که نسخه‌ی آزمایشی iOS 18 را روی آیفون خود اجرا کرده‌اید (برای راهنمای کامل اینجا را ببینید).
  • برنامه‌ی Setting را باز کنید.
  • روی Accessibility ضربه بزنید.
  • به پایین اسکرول کنید و Eye Tracking را انتخاب کنید.
  • روی دکمه‌ی خاموش و روشن ضربه بزنید تا ردیابی چشم فعال شود.
  • فرایند کالیبراسیون را دنبال کنید. در این مرحله باید دایره‌ای رنگی را با چشمانتان در اطراف صفحه دنبال کنید.
  • پس از اتمام راه‌اندازی ردیابی چشم، Dwell Control به‌طور خودکار روشن می‌شود.

با Dwell Control (نگه‌داشتن نگاهتان روی یک نقطه برای مدت‌زمان مشخص) عمل انتخاب انجام می‌شود. برای شخصی‌سازی آن، به تنظیمات Dwell Control در AssistiveTouch بروید.

هنگامی‌که AssistiveTouch فعال است (باید گزینه‌ی اتصال Eye Tracking/Dwell Control و AssistiveTouch را ببینید)، می‌توانید از ردیابی چشم برای قفل‌کردن آیفون، رفتن به صفحه‌ی اصلی، اسکرول‌کردن و کارهای دیگر استفاده کنید.

تصویر زیر نحوه‌ی فعال‌سازی ردیابی چشم آیفون در iOS 18 را نشان می‌دهد:

ردیابی چشم آیفون 1

بعد از اتمام کالیبراسیون، ممکن است از شما پرسیده شود که آیا می‌خواهید برای کارایی بیشتر از Dwell and Scroll با AssistiveTouch استفاده کنید یا خیر.

ردیابی چشم آیفون 2

تمام شد! حالا می‌توانید با Eye Tracking آیفون خود را کنترل کنید‌. همان‌طور‌که در بالا نشان داده شده، وقتی ردیابی چشم آیفون در حال استفاده است، دور دکمه یا برنامه یا منطقه‌ای که روی آن تمرکز کرده‌اید، حاشیه‌ای سفید خواهید دید. برای انتخاب هر چیزی، نگاه خود را متمرکز کنید (مکث کنید).

در ضمن، همچنان می‌توانید در هنگام استفاده از ردیابی چشم آیفون، از صفحه‌ی لمسی استفاده کنید. اگر Eye Tracking شما دقیق یا پاسخ‌گو به‌نظر نمی‌رسد، دوباره آن را با قراردادن آیفون روی پایه و فاصله‌ی تقریباً نیم‌متری صورتتان تنظیم کنید.

1 دیدگاه برای “چگونه قابلیت Eye Tracking آیفون را در iOS 18 فعال کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram