بارگذاری مستقیم فایل از سرویس‌های ابری به ChatGPT امکانپذیر شد

شرکت OpenAI از به‌روزرسانی مهمی برای ChatGPT خبر داده است که امکان ادغام جدول‌ها و نمودارهای تعاملی و بارگذاری مستقیم فایل‌ از گوگل درایو و وان‌درایو را فراهم می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، اخیراً شرکت OpenAI اعلام کرده است که برای تجزیه‌و‌تحلیل داده‌ها با ChatGPT، دیگر نیازی نیست فایل‌های خود را از گوگل درایو یا وان‌درایو دانلود کنید؛ بلکه خواهید توانست این فایل‌ها را مستقیماً به چت‌بات مذکور اضافه کنید. این ویژگی که در هفته‌های آینده دردسترس کاربران نسخه پولی ChatGPT قرار می‌گیرد، آنان را از دردسر بارگیری اولیه فایل و سپس بارگذاری مجدد آن در ChatGPT خلاص می‌کند.

کاربران ChatGPT Plus و Enterprise و Teams پس از دسترسی به این ویژگی، تنها به دادن دسترسی چت‌بات به حساب گوگل درایو یا وان‌درایو خود نیاز دارند. OpenAI با انتشار پستی وبلاگی اعلام کرده است که این یکپارچه‌سازی به‌معنای خواندن سریع‌تر فایل‌های اکسل، ورد، پاورپوینت و معادل‌های گوگل آن‌ها به‌واسطه ChatGPT است. ناگفته نماند که تاکنون، ویژگی‌های بهبود‌یافته تجزیه‌و‌تحلیل داده فقط از‌طریق GPT-4o در‌دسترس بوده‌اند.

شرکت OpenAI توانایی ChatGPT برای درک مجموعه داده‌ها از دستورالعمل‌های نوشته‌شده به زبان طبیعی را نیز بهبود بخشیده است. به‌عنوان مثال، کاربران می‌توانند از این چت‌بات درخواست کنند که کدهای پایتون را برای تجزیه‌و‌تحلیل یا ادغام یا پاک‌سازی مجموعه داده‌ها و ایجاد نمودار از اطلاعات موجود در فایل‌ها اجرا کند.

چت‌بات ChatGPT قبلاً می‌توانست درصورت درخواست کاربر نمودار ایجاد کند؛ اما اکنون به افراد اجازه می‌دهد تا با جدول‌ها و نمودارهایی که ایجاد می‌کند، تعامل برقرار کنند و نمای جدول را گسترش دهند و تجسم داده را سفارشی کنند؛ مثلاً با تغییر رنگ یا مطرح‌کردن سؤالات اضافی در سلول‌ها.

در‌حال‌حاضر، ChatGPT از نمودارهای میله‌ای، خطی، دایره‌ای و پراکنده برای تجسم‌های تعاملی پشتیبانی و نسخه‌های ایستا را برای انواع نمودارهایی ایجاد می‌کند که هنوز از آن‌ها پشتیبانی نمی‌کند.

شرکت OpenAI در پست وبلاگی خود تکرار می‌کند که مدل‌های هوش مصنوعی را با داده‌هایی که کاربران ChatGPT Enterprise و Teams آپلود می‌کنند، آموزش نخواهد داد و مشترکان ChatGPT Plus نیز می‌توانند از آموزش این مدل‌ها با داده‌هایشان انصراف دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.