سبک‌ترین مانیتور قابل‌حمل جهان رونمایی شد

سبک‌ترین مانیتور قابل‌حمل جهان رونمایی شد

شرکت وایو جدیدترین مانیتور خود به نام Vision+ 14 را رونمایی کرد. این مانیتور تنها 0/72 پوند (325 گرم) وزن دارد و سبک‌ترین مانیتور قابل‌حمل جهان لقب گرفته است.

به‌گزارش تک‌ناک، شرکت وایو از ساخت سبک‌ترین مانیتور قابل‌حمل جهان با نام Vision+ 14 خبر داد. این شرکت ژاپنی ادعا می‌کند که وزن این محصول فقط ۰/۷۲ پوند (۳۲۵ گرم) است. با وجود وزن کم، وایو بر استحکام ساختاری مانیتور قابل‌حمل جدید خود با اتصال USB Type-C تأکید می‌کند. به‌نظر می‌رسد Vision+ 14 با این ویژگی‌ها، گزینه‌ای ایدئال برای افراد حرفه‌ای باشد که دائماً در سفر هستند.

تامزهاردور می‌نویسد که مدیرعامل شرکت وایو Vision+ 14 را به‌عنوان بخشی از جشن‌های دهمین سالگرد این شرکت معرفی کرد؛ بنابراین، می‌توان این مانیتور قابل‌حمل را محصولی شاخص در نظر گرفت که نشان می‌دهد وایو دیگر در سایه‌ی سونی قرار ندارد. همان‌طور‌که می‌دانید، سونی بخش کامپیوترهای شخصی خود را در سال ۲۰۱۴ فروخت.

Vaio Vision+ 14 Specifications
Screen size

14-inch diagonal 16:10 aspect ratio

Screen qualities

1,920 x 1,200 pixels, high brightness, wide viewing angles, anti-glare, wide color gamut
I/O

2x USB Type-C ports include PD pass-through, DP-Alt

Physical

312.0mm x height 3.9~12.4mm x depth 211.1mm, 325g for main unit
Accessories

Adjustable stand/cover, 1m USB cable, privacy filter

Power

Minimum 10W, but 65W+ is recommended for passthrough
Price

54,800 yen (about $340) including sales tax

با اینکه ضخامت بخش‌هایی از Vision+ 14 وایو فقط ۳/۹ میلی‌متر (۰/۱۵ اینچ) است و بسیار باریک به‌نظر می‌رسد، در تصاویر محصول، ناحیه‌ی برآمده‌ی ضخیم‌تری را مشاهده می‌کنید که درگاه‌ها و قطعات الکترونیکی در آن قرار گرفته‌اند و پایه‌ی فلزی کاربردی نیز به همین قسمت متصل می‌شود.

این پایه به‌تنهایی برای قرار‌دادن این نمایشگر در‌کنار کامپیوتر یا لپ‌تاپ شما در حالت افقی کافی است. با‌این‌حال، کاور محافظ وایو به شما امکان می‌دهد تا از این صفحه‌ی دوم روی لپ‌تاپ خود استفاده کنید. این کار برای برخی افراد راحت‌تر است و مدیریت کار روی میزهای کوچک‌تر را آسان‌تر می‌کند.

Vision+ 14

پوشاندن دستگاه با کاور همراه، وزن کلی آن را بسیار افزایش می‌دهد. کاور ۳۳۴ در ۲۲۲ میلی‌متری وایو ضخامت بیشتری به‌همراه دارد و با وزن ۴۴۰ گرم، از خود صفحه‌نمایش سنگین‌تر است. این یعنی وزن کل دستگاه به ۷۶۵ گرم (۱/۷ پوند) می‌رسد. با‌توجه‌به دوام ادعا‌شده‌ی Vision+ 14 وایو، ممکن است وسوسه شوید آن را بدون کاور داخل کیف لپ‌تاپ خود قرار دهید.

Vision+ 14

علاوه‌بر قابلیت حمل‌و‌نقل آسان و استفاده‌ی راحت، شرکت وایو بر کیفیت مانیتور قابل‌حمل جدید خود تأکید می‌کند. این شرکت چند ویدئو برای اثبات استحکام آن به‌اشتراک گذاشته است. همچنین، ادعا می‌کند که Vision+ 14 کاملاً در ژاپن ساخته شده و تحت آزمایش‌های کیفیت دقیق قرار گرفته است و همواره قبل از حمل‌و‌نقل بررسی نهایی می‌شود.

وایو به موضوع محیط‌زیست نیز بی‌توجه نبوده است. ادعا می‌شود که بسته‌بندی این مانیتور قابل‌حمل جدید با محیط‌زیست سازگار است و در کارخانه‌ای تولید می‌شود که به‌طور کامل از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کند.

شرکت وایو محصولاتش را به‌طور مستقیم در ایالات متحده می‌فروشد؛ اما در زمان نگارش این متن، فهرستی برای Vision+ 14 وایو وجود نداشت. با‌توجه‌به اینکه قیمت واحد خرده‌فروشی ژاپن حدود ۳۴۰ دلار (با احتساب مالیات فروش محلی) است، انتظار می‌رود قیمت آن در‌صورت عرضه در آمریکا حدود ۳۰۰ دلار باشد.

این نوشته در مانیتور ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram