VPN اختصاصی مایکروسافت برای مرورگر EDGE

مایکروسافت در حال تقویت امنیت مرورگر EDGE خود با اضافه کردن VPN اختصاصی به نسخه پایدار این مرورگر است.

به گزارش تکناک، در این راستا عملکرد شبکه ایمن مرورگر مایکروسافت Edge ، که به طور رسمی کمی بیش از یک سال پیش معرفی شد و در Edge Canary آزمایش شد، تکمیل خواهد شد.

از این VPN می توان برای رمزگذاری مرورگر  وب ادج و محافظت از داده های شخصی در برابر هرگونه حمله آنلاین استفاده کرد. هنگام استفاده از شبکه‌های Wi-Fi عمومی و/یا ناامن، این ویژگی میتواند بسیار مفید باشد. VPN اختصاصی مایکروسافت هنوز در نسخه پایدار مرورگر Edge برای همه در دسترس نیست اما به زودی به صورت عمومی عرضه خواهد شد.

تامین کننده رسمی این VPN مایکروسافت نیست. این شرکت آمریکایی از فناوری Cloudflare برای پیاده سازی این سرویس در مرورگر وب خود استفاده می کند. VPNمایکروسافت به صورت رایگان در دسترس است و مایکروسافت به طور پیش فرض هر ماه یک گیگابایت پهنای باند برای آن ارائه می دهد.

سه درجه امنیت توسط این VPN ارائه می شود که ممکن است از منوی Settings > Privacy خصوصی شخصی سازی شود.

digikala

VPN اختصاصی مایکروسافت برای مرورگر EDGE

اگر گزینه اول را انتخاب کنید، VPN به‌طور خودکار فقط وب‌سایت‌هایی که در لیست از پیش تعیین‌شده شما هستند فعال خواهند شد.

گزینه دوم حالت بهینه سازی شده است. Microsoft (American multinational technology corporation) می‌گوید که حالت بهینه‌سازی شده «به طور خودکار از ترافیک شما در هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی، شبکه‌های ناامن یا دسترسی به سایت های بدون گواهی معتبر (HTTP) محافظت می‌کند». این شرکت پیشنهاد می کند که این گزینه را نیز به صورت پیش فرض فعال کنید.

وقتی گزینه سوم ” All Sites” که آخرین سطح امنیتی است فعال باشد، VPN اختصاصی مایکروسافت ممکن است برای تمام ترافیک مرورگر، از جمله پخش مطالب صوتی و تصویری استفاده شود. این گزینه درجه ای از حفاظت است که فقط باید در شرایط خیلی اضطراری  استفاده شود چون ممکن است کل حجم رایگان ماهیانه به سرعت استفاده شود.

در این زمینه مطالعه مطلب زیر به شما پیشنهاد میگردد

گوگل سرویس VPN خود را برای رایانه‌های شخصی عرضه می‌کند

برای استفاده از VPN  مایکروسافت باید حساب کاربری مایکروسافت خود را به Edge پیوند دهید. آیکون VPN مایکروسافت به شکل یک سپر است و در سمت راست ، بالای پنجره مرورگر قرار گرفته است . با کلیک بر روی آن می توان حجم باقیمانده برای استفاده از VPN  را دید.

مایکروسافت به زودی هزینه‌ استفاده حجم دیتای VPN  فراتر از سقف رایگان را برای افرادی که می‌خواهند حجم بیشتری استفاده کنند اعلام خواهد کرد.

digikala

7 دیدگاه برای “VPN اختصاصی مایکروسافت برای مرورگر EDGE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.