FIND MY DEVICE گوگل چیست؟

FIND MY DEVICE گوگل برنامه‌ای است که می‌توانید از آن برای ردیابی دستگاه خود استفاده کنید. در مطلب حاضر، با قابلیت‌های این برنامه آشنا خواهید شد.

آیا تا‌به‌حال در موقعیتی بوده‌اید که نتوانید گوشی خود را پیدا کنید؟ آیا سعی کرده‌اید با آن تماس بگیرید؛ اما تماس برقرار نشد؟ این‌ها برخی از سناریوهایی است که بسیاری از ما کاربران تلفن‌های همراه در آن قرار گرفته‌ایم. در چنین مواقعی، برنامه‌هایی مانند Find My Device گوگل می‌توانند همان چیزی باشند که ما نیاز داریم.

همان‌طور‌که از نام آن پیداست، Find My Device (asset tracking app and service) گوگل برنامه‌ای است که می‌توانید از آن برای ردیابی دستگاه خود استفاده کنید. زمانی‌که نمی‌توانید گوشی خود را پیدا کنید یا شخصی گوشی شما را می‌دزدد یا گم می‌شود، این برنامه بسیار کاربردی است.

در این مقاله، تک‌ناک هرآنچه باید درباره‌ی Find My Device بدانید، به‌طور کامل برایتان توضیح خواهد داد.

نحوه‌ی دسترسی به برنامه‌ی FIND MY DEVICE گوگل

شما می‌توانید به دو روش مختلف به برنامه‌ی Google Find My Device دسترسی داشته باشید:

  • از‌طریق برنامه‌ی اندروید: این برنامه را می‌توانید از فروشگاه Google Play برای تلفن‌همراه اندرویدی خود دریافت کنید.
  • از‌طریق مرورگر: مرورگر خود را باز کنید و عبارت «Find My Phone» را بنویسید. بالاترین لینک گوگل باید شما را وارد رابط کاربری نسخه‌ی وب این برنامه کند.

گزینه‌ی دوم برای دسترسی به Google Find My Device بسیار راحت است. از این گذشته، ممکن است پس از گم‌شدن دستگاه خود به تلفن دسترسی نداشته باشید. اینکه می‌توانید از‌طریق مرورگر به Find My Device گوگل دسترسی داشته باشید، این برنامه را بسیار مفید می‌کند.

نحوه‌ی استفاده از برنامه‌ی FIND MY DEVICE گوگل

قبل از ورود به برنامه، باید چند نکته را بدانید: ۱. دستگاهی که می‌خواهید ردیابی کنید، باید به حساب گوگل شما وارد شود؛ ۲. برای استفاده‌ی بهینه از عملکردهای برنامه‌ی Google Find My Device، دستگاه باید به اینترنت متصل باشد.

به‌نقل از androidheadlines، اتصال به اینترنت اساساً نحوه‌ی ارائه‌ی مکان زنده‌ی تلفن‌همراه ازطریق گوگل است. هنگامی‌که دستگاه خود را گم می‌کنید، مکان زنده، تنها چیزی است که اهمیت دارد. با‌این‌حال، حتی اگر تلفن شما وصل نباشد، هنگام تلاش برای ردیابی آن، همچنان برخی از اطلاعات مکان را دریافت خواهید کرد. این برنامه آخرین مکان شناخته‌شده را در این زمینه ارائه می‌دهد.

نمای نقشه

پس از ورود به برنامه‌ی Find My Device، فهرستی از دستگاه‌های متصل به حساب خود را مشاهده خواهید کرد. برخی از نام‌ها ممکن است گیج‌کننده باشند. دلیل این امر آن است که برنامه اغلب به‌جای نام واقعی از شماره‌مدل تلفن‌همراه استفاده می کند؛ اما در بیشتر مواقع، برنامه باید نام مناسب دستگاه را به شما نشان دهد.

پس از ضربه‌زدن روی دستگاهی که می‌خواهید ردیابی کنید، وارد نمای نقشه می‌شوید. این نمای نقشه مکان دستگاه را نشان می‌دهد. اگر تلفن‌همراه شما به اینترنت متصل باشد، مکان فعلی آن را خواهید دید. افزون‌براین، اگر تلفن شما به اینترنت متصل نباشد، برنامه‌ی Find My Device آخرین مکان شناخته‌شده را به شما نمایش می‌دهد.

ما نمای نقشه‌ی برنامه‌ی Find My Device را دقیق می‌دانیم. یک بار گوشی خود را در خانه گم کرده‌ایم؛ اما با این برنامه، می‌توانیم به‌سرعت بفهمیم تلفن در کدام قسمت از خانه‌مان است. این برنامه حتی به شما امکان می‌دهد تا ببینید که تلفن در کدام اتاق است.

پنل اطلاعات

درست در زیر نمای نقشه، پنلی را مشاهده خواهید کرد. هنگامی‌که با آن کار کنید، این پنل گسترش می‌یابد. این پنل در Google Find My Device به شما اطلاعاتی در‌باره‌ی تلفن‌همراه مد‌نظرتان می‌دهد. علاوه‌براین، در پنل اطلاعات می‌توانید نام گوشی و درصد باتری آن و نام وای‌فای متصل‌شده را پیدا کنید.

پخش صدا

در زیر پنل اطلاعات، گزینه‌ای برای پخش صدا پیدا خواهید کرد. اگر نمی‌توانید دستگاه خود را پیدا کنید، این گزینه مفید خواهد بود. پس از لمس این گزینه، Google Find My Device آهنگ زنگ پیش‌فرض را پخش می‌کند و راهنمایی صوتی برای پیدا‌کردن گوشی به شما ارائه می‌دهد. حتی زمانی‌که تلفن شما در حالت بی‌صدا تنظیم شده باشد، این ویژگی کار می‌کند.

جهت‌ها

در برنامه‌ی Find My Device گوگل گزینه‌ی Get Direction نیز وجود دارد. این نماد مختصات مکان دستگاه را در Google Maps به شما نشان می‌دهد. پس‌از‌آن، می‌توانید از Google Maps برای رفتن به‌سمت دستگاه خود استفاده کنید.

دستگاه گم‌شده را با FIND MY DEVICE گوگل ایمن کنید

آیا می‌ترسید کسی دستگاه شما را پیدا کرده باشد و به اطلاعات حساسی که در دستگاه دارید، دسترسی پیدا کند؟ Google Find My Deviec گزینه‌ای برای ایمن‌سازی دارد که می‌تواند در این زمینه مفید باشد. این ویژگی با استفاده از الگو یا پین شما، گوشی را قفل و تلفن‌همراه را نیز از حساب گوگل شما خارج می‌کند.

از این طریق، حتی اگر شخصی تلفن شما را در دست داشته باشد، نمی‌تواند به اطلاعات شخصی‌تان نظیر مخاطبان و فایل‌ها و سند‌های ذخیره‌شده در حساب گوگلتان دسترسی پیدا کند.

جمع‌بندی

در این مطلب، با قابلیت Google Find My Device به‌طور کامل آشنا شدیم. اگر مطمئن هستید که دیگر نمی‌توانید تلفن‌همراه خود را پیدا کنید، Google Find My Device گزینه‌ی مفید برایتان ارائه می‌دهد. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا گوشی را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. با این کار تمام اطلاعات دستگاه پاک می‌شود و در حالت پیش‌فرض بوت قرار می‌گیرد. این کار به ایمن نگه‌داشتن فایل‌های ذخیره‌شده‌ در تلفن‌همراهتان کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.