واتساپ قابلیت قفل کردن چت را ارتقاء می دهد

براساس آخرین نسخه‌ بتای واتساپ، به‌نظر می‌رسد که این پیام‌رسان به‌زودی قابلیت قفل کردن چت را برای دستگاه‌های مرتبط بهبود می‌بخشد.

به‌گزارش تک‌ناک، قابلیت قفل چت که می ۲۰۲۳ برای واتساپ معرفی شد، ابزاری عالی برای افزایش حریم خصوصی پیام‌ها، گروه‌ها و… در چت‌های کاربران بود.

بااین‌حال، این قابلیت زمانی‌که از ویژگی «دستگاه‌های مرتبط» استفاده می‌کنید، کارایی‌اش را از دست می‌دهد.

درحال‌حاضر، وقتی قابلیت قفل چت را فعال می‌کنید، آن چت خاص در پنلی اختصاصی به نام «چت‌های قفل‌شده» در بالای نمای اصلی برنامه قرار می‌گیرد. باوجوداین، تغییر یادشده در دستگاه‌های مرتبط اعمال نمی‌شود و چت را همچنان مانند مکالمه معمولی می‌توان مشاهده کرد.

یافته‌های وب‌سایت WABetaInfo نشان می‌دهد که شرکت متا در حال‌ کار روی بهبود و ارتقای عملکرد قفل چت هنگام استفاده از دستگاه همراه یا لینک‌شده است. در آخرین نسخه بتای واتساپ (نسخه ۲/۲۴/۸/۴)، شواهدی از قفل مبتنی‌بر کد برای بازکردن قفل چت در گوشی جفت‌شده وجود دارد.


گفتنی است که کدی مخفی برای باز‌کردن قفل چت‌های قفل‌شده در دستگاه مرتبط وجود خواهد داشت. این کد ازطریق تنظیمات قفل چت در گوشی اصلی شما اضافه می‌شود. به‌احتمال زیاد، این راهی برای اطمینان از این است که اعتبارنامه‌های جایگزین مانند پین دستگاه و اثرانگشت یا داده‌های Face Unlock در دستگاه ثانویه استفاده‌شدنی نباشند.

استفاده از کد اختصاصی امن‌ترین حالت است؛ زیرا داده‌های بیومتریک را می‌توان در دستگاه همراه تغییر داد و یکی از مشکلات مضحک‌ مربوط به حریم خصوصی با قفل چت هنگام استفاده از واتساپ در دستگاه‌های لینک‌شده را رفع کرد. این قابلیت هنوز در دست توسعه قرار دارد و همان‌طور‌که اغلب اتفاق می‌افتد، ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا نسخه‌ نهایی آن را در نسخه‌های بتا یا پایدار واتساپ ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.