واتساپ با دسته‌بندی کانال‌ها نظم بیشتری به پلتفرم خود می‌دهد

واتساپ در حال آماده‌سازی به‌روزرسانی مهمی برای قابلیت «کانال‌ها» است. این به‌روزرسانی با هدف بهبود تجربه کاربری و دسته‌بندی کانال‌ها و احتمالاً بازطراحی رابط کاربری ارائه می‌شود.

به‌گزارش تک‌ناک، ویژگی «کانال‌ها» که در سپتامبر ۲۰۲۳ معرفی شد، به سازمان‌ها و افراد امکان می‌دهد تا برای مخاطبان زیادی به‌صورت گسترده خبررسانی کنند. بااین‌حال، با افزایش تعداد کانال‌ها پیدا‌کردن و پیمایش محتوای مرتبط دشوار می‌شود.

ویژگی دسته‌بندی آینده با سازمان‌دهی کانال‌ها در گروه‌های خاص بر‌اساس موضوع محتوا، به این مشکل رسیدگی می‌کند. این کار باعث می‌شود تا کاربران دیگر به اسکرول بی‌پایان فهرست کانال‌های دنبال‌شده خود نیازی نداشته باشند و در وقت و تلاش آن‌ها صرفه‌جویی شود.

جزئیات مربوط به ویژگی جدید از‌طریق بررسی نسخه بتای v2.24.10.17 برنامه واتساپ برای اندروید به‌دست آمده است. براساس گزارش WABetaInfo، این پلتفرم دسته‌بندی‌های از‌پیش‌تعیین‌شده‌ای مانند کسب‌وکار، سرگرمی، سبک زندگی، اخبار و اطلاعات، سازمان‌ها، افراد و ورزش را معرفی خواهد کرد. کانال‌ها با راه‌اندازی این ویژگی به‌طور خودکار به مناسب‌ترین دسته‌بندی اختصاص داده می‌شوند تا بار مدیریتی سازندگان کانال کاهش یابد.

کاربران می‌توانند با یک ضربه، به‌راحتی بین موضوعات مختلف مانند به‌روزرسانی‌های ورزشی تا اخبار کسب‌وکار جابه‌جا شوند. علاوه‌براین، تصاویر فاش‌شده از نسخه بتا نشان می‌دهند که ممکن است کانال‌های هر دسته براساس تعداد دنبال‌کنندگان رتبه‌بندی شوند. این کار احتمالاً باعث اولویت‌دهی به کانال‌های محبوب‌تر برای کشف آسان‌تر آن‌ها می‌شود.

درحال‌حاضر، ویژگی جدید دسته‌بندی کانال‌ها برای عموم مردم دردسترس نیست و ابتدا برای آزمایش‌کنندگان بتای اندروید منتشر خواهد شد. این انتشار مرحله‌ای به واتساپ اجازه می‌دهد تا بازخورد کاربران را جمع‌آوری کند و قبل از انتشار گسترده‌تر، عملکرد آن را بهبود بخشد.

معرفی دسته‌بندی‌ها کانال‌ها گام مهمی به‌منظور بهبود سازمان‌دهی و سهولت استفاده از «کانال‌های» واتساپ به‌شمار می‌رود. بااین‌حال، شایعاتی وجود دارد که این به‌روزرسانی ممکن است با قابلیت‌های اضافی همراه باشد که تمرکز آن‌ها بر کسب درآمد است.

گمانه‌زنی‌ها حول این موضوع است که شاید به مدیران کانال‌ها این امکان داده شود تا از خدمات پرداخت در حال گسترش واتساپ استفاده یا برای ارتقای کانال خود در فهرست برای بیشتر دیده‌شدن، هزینه پرداخت کنند.

درحالی‌که استراتژی‌های کسب درآمد هنوز تأیید نشده‌اند، واضح است که واتساپ به‌شدت در حال توسعه ویژگی «کانال‌ها» است. تمرکز بر بهبود تجربه کاربری ازطریق دسته‌بندی، نشان‌دهنده تعهد واتساپ برای تبدیل «کانال‌ها» به ابزاری ارزشمند برای هر دو گروه سازندگان محتوا و مصرف‌کنندگان محتوا است.

با ظهور قابلیت‌های بیشتر در آینده، کانال‌های واتساپ به پلتفرمی قدرتمند برای برقراری ارتباطات و انتشار اطلاعات در محیط امن و آشنای واتساپ تبدیل خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.