Windows Copilot برگ برنده مایکروسافت در دنیای هوش مصنوعی

مایکروسافت با ادغام مستقیم یک دستیار هوش مصنوعی در سیستم عامل خود از طریق Windows Copilot ، برنده رقابت با گوگل شده است.

به گزارش تکناک، مایکروسافت در تلاش است تا بدون کند شدن روند اجرای برنامه های خود، راه‌های جدیدی برای پیاده‌سازی هوش مصنوعی را در نظر بگیرد و استفاده از هوش مصنوعی در محصولاتشان را افزایش دهند. این بار، آنها قصد دارند دستیار هوش مصنوعی را در ویندوز 11 قرار دهند.

امروز، کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان معروف به Microsoft Build آغاز می‌شود. شاید برخی افراد برای اینکه هوش مصنوعی موضوع اصلی این رویداد باشد، تعجب کنند. علاوه بر اعلانات متنوع در زمینه تجارت و توسعه‌دهندگان، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که پلتفرم Windows Copilot را راه‌اندازی خواهد کرد.

همانطور که مایکروسافت توضیح می‌دهد، Copilot عبارتی است که شرکت برای اشاره به یک برنامه با استفاده از هوش مصنوعی و مدل‌های زبانی بزرگ مانند GPT-4 ابداع کرده است. این برنامه‌ها برای کمک به کاربران در وظایف پیچیده طراحی شده‌اند.

به خصوص Windows Copilot برای ارائه یک دستیار هوش مصنوعی متمرکز طراحی شده است که کاربران می‌توانند به راحتی آن را پیدا کرده و برای پاسخ به سوالات، سفارشی کردن تنظیمات، اتصال به برنامه‌های دیگر و… استفاده کنند.

بنابر اعلامیه این شرکت، این ویژگی در مرکز نوار وظایف قرار خواهد گرفت. هنگامی که بر روی آن کلیک می‌شود، یک نوار کناری برای کاربران باز می‌شود که به همان شیوه‌ای است که با Bing Chat برخورد می‌کنند، می‌توانند با آن تعامل داشته باشند.

در فیلم بالا، شما می‌توانید نمونه‌هایی از عملکرد این ویژگی را مشاهده کنید. یک نمونه نشان می‌دهد که کاربر با تایپ جمله “چگونه می‌توانم تنظیمات سیستم خود را برای انجام کار تغییر دهم؟”، دستیار هوش مصنوعی نه تنها پیشنهاد می‌کند که از ویژگی‌های زمانبندی، تمرکز و حالت تاریک استفاده کنید، بلکه به کاربر اجازه می‌دهد تا این ویژگی‌ها را مستقیماً در برنامه فعال کند.

نمونه دیگری نشان می‌دهد که کاربر یک متن را انتخاب کرده و آن را در قسمت “Ask me anything ” وارد می‌کند. سپس کاربر بر روی دکمه خلاصه کردن کلیک می‌کند و Windows Copilot یک لیست شماره‌گذاری شده از موضوعات مطرح شده در آن را ایجاد می‌کند.
Windows Copilot در حال حاضر در دسترس نیست، اما مایکروسافت می‌گوید که یک نسخه پیش نمایش آن در ماه ژوئن برای ویندوز ۱۱ منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.