اضافه‌شدن قابلیت جست‌وجو با گوگل لنز به یوتیوب اندروید

اضافه‌شدن قابلیت جست‌وجو با گوگل لنز به یوتیوب اندروید

در اتفاقی جالب، قابلیت جدیدی به نام «جست‌وجو با گوگل لنز» به نوار جست‌وجوی یوتیوب در نسخه‌ی اندروید افزوده شده است.

به‌گزارش تک‌ناک، نسخه‌ی اندروید یوتیوب قابلیت جست‌وجوی تصویری با گوگل لنز را اضافه کرده است. برای کسانی که این قابلیت فعال باشد، با باز‌کردن صفحه‌ی جست‌وجوی تمام‌صفحه، آیکون گوگل لنز در گوشه‌ی بالا سمت راست ظاهر می‌شود. این آیکون که بین نوار جست‌وجو و میکروفون قرار دارد، به‌سادگی برنامه‌ی گوگل لنز را با رابط دوربین که با آن آشنا هستید، باز می‌کند.

به‌نقل از 9to5google، گوگل لنز برای شناسایی اشیاء و OCR (تشخیص نوری کاراکتر) برای برجسته‌کردن متن، در‌صورتی‌که شیء دیگری شناسایی نشود، استفاده می‌شود. برای مثال، وقتی عکسی از سوژه‌ای بگیرید، ابزار جست‌وجوی تصویری مجموعه‌ای با عنوان «جست‌وجو در یوتیوب» را نمایش می‌دهد. با ضربه‌زدن روی یکی از نتایج، آن عبارت به‌طور خودکار در نوار جست‌وجوی یوتیوب وارد می‌شود. همچنین، گزینه‌ی کلی‌تر «جست‌وجو در گوگل» دردسترس است.

گوگل لنز 1

گوگل لنز 2

گوگل لنز 4

گوگل لنز 3

این قابلیت درواقع توسعه‌ی مستقیم جست‌وجوی تصویری است و نشان می‌دهد که چطور گوگل می‌خواهد به کاربران علاوه‌بر جست‌وجو با متن و صدا، راه‌های بیشتری برای پیداکردن محتوا ارائه دهد.

قابلیت جست‌وجوی تصویری با گوگل لنز در یوتیوب هنوز به‌صورت گسترده دردسترس قرار نگرفته است؛ اما به‌نظر می‌رسد دراختیار همه‌ی دستگاه‌هایی قرار گیرد که با یک حساب کاربری وارد شده‌اند. همچنین، آیکون لنز در بالای صفحه‌ی نتایج جست‌وجو نمایش داده می‌شود.

گوگل لنز 5
گوگل لنز 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram