یوتیوب دسترسی به Shorts را آسان تر می کند

 بر اساس گزارشی تازه، یوتیوب در حال آزمایش دکمه جدیدی است که شما را به به شکل آسان تری قسمت ویدیوهای Shorts می برد.

به گزارش تکناک، در چند سال گذشته، یوتیوب با Shorts که ویدیوهای کوتاه این پلتفرم هستند، رقابت سختی با تیک تاک داشته است. در حال حاضر، چند راه وجود دارد که می توانید به این ویدیوهای اسکرول کردنی عمودی دسترسی داشته باشید.

جنگ ویدیوهای کوتاه همواره ادامه دارد. تیک تاک، Reels (ریلز)اینستاگرام، Shorts یوتیوب و  اسنپ چت Spotlights همگی برای جلب توجه شما تلاش می کنند. به همین دلیل قرار است یوتیوب دسترسی به ویدیوهای کوتاه خود را راحت تر کند.

وقتی برنامه را باز می کنید، تعدادی از ویدیوهای کوتاه را بر اساس علایق و عادات خود خواهید دید. ویدیوهای کوتاه اصولا بر مبنای افرادی که در YouTube (American video-sharing platform owned by Alphabet Inc.) دنبال می کنید،‌ به شما نمایش داده می شوند. البته تعدادی ویدیو کوتاه از افرادی که آنها را دنبال نمی کنید هم خواهید دید.

می توانید از دکمه روی نوار پایین به ویدیوهای کوتاه خود دسترسی داشته باشید. این به شما آن تجربه اسکرول عمودی کلاسیک را می دهد.

به نظر می رسد این شرکت در حال آزمایش این ویژگی جدید بر روی تعداد کمی از کاربران منتخب است. اگر می خواهید فرصتی برای مشاهده این ویژگی داشته باشید، مطمئن شوید که برنامه یوتیوب شما به طور کامل به روز شده است.

اگر کاربر منتخب هستید، یک دکمه سیاه کوچک Play را در سمت راست پایین صفحه یوتیوب خود مشاهده خواهید کرد. وقتی روی آن دکمه ضربه می زنید، به یک ویدیو کوتاه تصادفی هدایت می شوید. وقتی روی آن ضربه می‌زنید، برنامه انتخاب می کند چه چیزی ببینید، اما ویدیو کوتاهی که می بینید، بر اساس توصیه‌های شماست.

بنابراین، اگر در حال گشت و گذار در برنامه هستید و نمی دانید چه چیزی تماشا کنید، می‌توانید روی دکمه ضربه بزنید تا خود یوتیوب شما را به یک ویدیو کوتاه ببرد. ما مطمئن نیستیم که یوتیوب چه زمانی این ویژگی را عمومی می کند،‌ اما از آنجایی که برای بسیاری از کاربران منتخب این ویژگی فعال شده است، به نظر می رسد به زودی برای عموم عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.