ترجمه پادکست ها در اسپاتیفای با هوش مصنوعی

اسپاتیفای در حال اضافه کردن یک ویژگی هوش مصنوعی جدید به خدمات خود است که می تواند صدای میزبانان پادکست را به زبان‌های مختلف ترجمه کند.

به گزارش تکناک، ما شاهد استفاده بیشتر و بیشتر از هوش مصنوعی برای ایجاد صداهایی با حالت انسانی، از جمله استفاده از آنها در ایجاد “اخبار جعلی” بوده ایم.

امروز، سرویس پخش صوتی اسپاتیفای اعلام کرد که یک ویژگی صوتی تولید شده توسط هوش مصنوعی را راه اندازی می کند، اما ویژگی ای است که قرار است برای اهداف خوب استفاده شود.

در یک پست وبلاگی، اسپاتیفای اعلام کرد که در حال آزمایش ویژگی هوش مصنوعی ترجمه صدا در چندین پادکست خود است. این ویژگی به افراد دیگر کشورها و زبان‌ها اجازه می‌دهد به نسخه‌های بومی آن پادکست‌ها گوش دهند، به‌جای اینکه افراد مختلف کلمات میزبان اصلی را بیان کنند، میزبان طوری صحبت می‌کند که انگار از آن زبان‌ها استفاده می‌کند.

اسپاتیفای اعلام کرد که از فناوری OpenAI استفاده می‌کند، که به تازگی اعلام کرده است که گزینه‌های چت صوتی را به برنامه‌های موبایلی ChatGPT خود اضافه می‌کند.

اسپاتیفای بیان کرد: این ابزار توسعه یافته توسط اسپاتیفای از آخرین نوآوری‌ها بهره می‌برد، که یکی از آن‌ها فناوری تولید صدای جدیدا منتشر شده از OpenAI است، تا به سبک سخنگوی اصلی و ایجاد یک تجربه شنیداری معتبرتر که شخصی تر و طبیعی تر از دوبله سنتی به نظر می رسد، را ارائه دهد. یک قسمت پادکست که ابتدا به زبان انگلیسی ضبط شده، اکنون در حالی که ویژگی‌های خاص سخنران را حفظ می‌کند، می‌تواند به زبان‌های دیگر دسترسی داشته باشد.

این فناوری جدید به آرامی به کار گرفته می‌شود و اسپاتیفای اعلام کرده است که پادکسترهای معروفی مانند Dax Shepard ، Monica Padman ، Lex Fridman ، Bill Simmons وSteven Bartlett با این استریمر همکاری کرده‌اند تا از صداهایشان برای این برنامه استفاده کنند. از این فناوری برای ایجاد نسخه‌های اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی استفاده خواهد شد.

شنوندگان اسپاتیفای می توانند همین حالا به این پادکست های ترجمه شده در نمای Now Playing View دسترسی داشته باشند. همچنین می توانید برای گوش دادن به این قسمت ها به مرکز ترجمه صوتی اختصاصی مراجعه کنید. در آینده موارد بیشتری از جمله قسمت‌هایی از پادکست آینده و بدون نام از Trevor Noah، مجری سابق Daily Show، به مجموعه اضافه خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.