شیائومی از سیستم‌عامل جدید خود رونمایی کرد

شیائومی پس از ۱۳ سال استفاده از سیستم عامل MIUI، آن را با یک سیستم جدید و تازه جایگزین می‌کند.

به گزارش تکناک، HyperOS فراتر از گوشی‌های هوشمند، به سایر محصولات گسترده شیائومی نیز خواهد پرداخت.

شیائومی سیستم عامل جدیدی به نام HyperOS را معرفی کرده است. این شرکت تأیید کرده است که این سیستم عامل به صورت جهانی در دسترس خواهد بود و در سری جدید گوشی‌های Xiaomi 14 معرفی خواهد شد.

HyperOS طراحی شده است تا به نیاز گستره‌ وسیعی از محصولات Xiaomi (Chinese electronics company) که فراتر از گوشی‌های هوشمند می‌رود، پاسخ دهد. این شرکت می‌گوید که نرم‌افزار جدید در کل اکوسیستم محصولاتش در 200 دسته، از جمله دستگاه‌های خانه هوشمند، ماشین‌ها و موارد دیگر مرتبط می‌شود.

لی جون، مدیرعامل Xiaomi ، در پستی در وبسایت ویبو نوشته است: “در سال 2014، زمانی که تجارت اینترنت اشیا شکل گرفت، ما شروع به توسعه و تأییدیه اکتشافی کردیم. در سال ۲۰۱۷، تحقیق و توسعه سیستم جدید به طور رسمی آغاز شد تا با یک چارچوب سیستمی یکپارچه، تمامی دستگاه‌ها و برنامه‌های اکوسیستمی را پشتیبانی کند. این است که ما به دنبال آن هستیم.”

وی توضیح داد که HyperOS مبتنی بر ادغام اندروید تکامل یافته و سیستم خود توسعه یافته Vela است که به طور کامل معماری زیربنایی را بازنویسی می کند و برای Internet of Everything در آینده، به درستی یک پایگاه عمومی را برای ده‌ها میلیارد دستگاه و ده‌ها میلیارد اتصال فراهم می‌کند.”

اگرچه این شرکت گفته است که Hyper OS ابتدا روی سری Xiaomi 14 از پیش بارگذاری شده است، اما به ما نگاهی اجمالی به ظاهر نرم افزار نداده است. همچنین، جزئیاتی درباره ویژگی‌های جدید آن نیز در دسترس نیست. حدس می‌زنیم که شرکت، هنگام عرضه گوشی‌های جدید در انتهای این ماه، اطلاعات بیشتری را منتشر خواهد کرد.

1 دیدگاه برای “شیائومی از سیستم‌عامل جدید خود رونمایی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.