محصول ایرانی مصرف آب را تا ۹۸ درصد کاهش می‌دهد

محصول ایرانی مصرف آب را تا ۹۸ درصد کاهش می‌دهد

یک گروه فعال در حوزه نانو کشورمان محصولی ساخته اند که می‌تواند مصرف آب را تا ۹۸ درصد کاهش دهد.

به گزارش تک ناک، حسین علی‌نژاد از مجموعه گروه آراز در این ارتباط اظهار کرد: تمرکز اصلی شرکت ما ساخت محصولات فوق کاهنده مصرف آب است. محصول تولیدی نوعی نازل مخصوص است که روی انواع شیرآلات نصب می‌شود. این نازل می‌تواند میزان مصرف آب را تا ۹۸ درصد کم کند.

وی افزود: این نازل دو جریان خروجی ایجاد می‌کند، تغییر حالت بین این دو جریان نازل ممکن می‌شود. نازل در حالت دوم جریان بیشتری از آب را آزاد می‌کند، در این حالت نیز مصرف آب ۷۵ درصد کمتر از حالت عادی است. این محصول گواهی ثبت اختراع را اخذ کرده و مجوز سازمان ملی استاندارد را نیز دارد.

علی‌نژاد با اشاره به این که تمام مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز برای تولید این نازل بومی‌سازی شده است، بیان کرد: نمونه خارجی این نازل وجود دارد اما قیمت تمام شده آن ۴۰ یورو است در حالی که محصول ایرانی حدود یک یورو قیمت دارد.

عضو شرکت آراز گفت: یکی از مشکلات نازل‌های آب گرفتگی است، پس از مدتی ذرات موجود در آب روی توری می‌نشینند و مانع از خروج آب می‌شوند. در دو قسمت از این نازل از پوشش آب‌گریزی مبتنی بر فناوری نانو استفاد شده که مشکل گرفتگی را رفع می‌کند.

وی با بیان این که نمونه آزمایشگاهی این محصول ساخته شده است، عنوان کرد: در صورت تامین مالی می‌توانیم به سرعت ساخت این نازل را به صورت نیمه‌صنعتی درآوریم. این محصول نیاز به سرمایه‌گذاری بالایی ندارد، تنها به یک قالب نیاز دارد و با سرمایه ۱٫۵ میلیارد تومانی می‌توان یک میلیون قطعه از آن را ساخت و وارد بازار کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.