یوبیسافت NFTها را به بازی‌های خود اضافه می‌کند!

یوبیسافت NFTها را به بازی‌های خود اضافه می‌کند!

شرکت یوبیسافت با وجود شکست آشکار NFT‌ها در بازار، همچنان به دنبال اضافه کردن آنها در بازی‌های خود است.

به گزارش تک‌ناک، این شرکت به تازگی از همکاری خود با شرکت بلاک‌‌چین Double Jump.Tokyo برای بازی نقش‌آفرینی آیندۀ خود با عنوان Champions Tactics: Grimoria Chronicles خبر داده است. این حرکت نشان‌دهندۀ ادامۀ ابتکار “Quartz” یوبیسافت است که در سال 2021 با هدف ادغام NFT‌ها در بازی‌های خود راه‌اندازی کرد.

در این همکاری، Double Jump.Tokyo از پلتفرم Web3 خود برای ارائه «تجربۀ بازی عمیق‌تر و جذاب‌تر» برای بازیکنان با استفاده از NFT‌ها استفاده خواهد کرد.

حرکت یوبیسافت برای ادغام NFT‌ها در Champions Tactics: Grimoria Chronicles جدید نیست. یوبیسافت در نوامبر 2023 با Immutable که یک شرکت بازی‌سازی متمرکز بر NFT است برای توسعۀ بازی‌های مبتنی بر NFT همکاری کرده بود. با توجه به سابقۀ یوبیسافت در همکاری با Immutable، منطقی است که Champions Tactics: Grimoria Chronicles و سایر بازی‌های آیندۀ یوبیسافت نیز بر روی مالکیت NFT تمرکز داشته باشند.

همچنین شرکت یوبیسافت در مورد NFT‌ها استراتژی‌هایی را در نظر گرفته است. این شرکت از یک طرف با معرفی ابتکار “Quartz” در دسامبر ۲۰۲۱، تعهد خود را به NFT‌ها نشان داد و Quartz به عنوان یک پلتفرم زیربنایی برای ادغام NFT‌ها در بازی‌های یوبیسافت طراحی شد.

امّا از سوی دیگر، یوبیسافت در حال حاضر با شرکای Web3 مانند: Double Jump.Tokyo برای ادغام NFT‌ها در بازی‌های خود همکاری می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد که یوبیسافت ممکن است به طور کامل به Quartz برای نیازهای NFT خود تکیه نداشته باشد.

بازی Champions Tactics شباهت زیادی به سایر بازی‌های کارتی رایگان (Free To Play) دارد، که در 5 سال گذشته برای موبایل و کامپیوتر منتشر شده‌اند. به عبارت دیگر، اگر در این مدت هر بازی کارتی مشابهی را تجربه کرده باشید، به احتمال زیاد با مکانیک‌ها و ایده‌های اصلی Champions Tactics آشنا هستید و به همین دلیل این بازی گزینۀ جدیدی برای ارائه ندارد و از نظر گیم پلی تکراری و کلیشه‌ای است.

تا زمانی که شرکت یوبیسافت اطلاعات بیشتری در مورد شیوۀ عملکرد NFTها در Champions Tactics: Grimoria Chronicles ارائه ندهد، مشخص نیست که این قابلیت چه نقشی در بازی خواهد داشت و آیا می‌تواند نظر منفی را نسبت به NFT‌ها در بازی‌های ویدیویی تغییر دهد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram