۷۵ درصد بیماری‌های حیوانات قدرت انتقال به انسان‌ را دارند

بیماری های مشترک بین انسان و حیوان

محققان به این نتیجه رسیده اند که برای تضمین سلامت انسان‌ها حیوانات بیماری باید درمان شوند.

به گزارش تک ناک وبه نقل از باشگاه خبرنگاران ،مدیر تحقیقات و توسعه موسسه خیریه بریتانیا که One Medicine – Humanimal Trust را هدایت می‌کند، دارویی را تعریف می‌کند تا همه انسان‌ها و حیوانات از پیشرفت پزشکی عادلانه و پایدار بهره‌مند شوند. اما به دست آوردن این دارو، به قیمت جان یک حیوان تمام نمی‌شود.
این موسسه قصد دارد، فرصتی برای به اشتراک گذاشتن نمونه‌هایی از رویکرد‌های مشترک بین متخصصان بهداشت انسان و حیوانات، فراهم کند.
راه‌هایی برای افزایش آگاهی بیشتر از مزایای همکاری چند رشته‌ای و بحث در مورد چگونگی انتقال مزایای در مخاطبان مختلف وجود دارد.
پروفسور نوئل فیتزپاتریک، اصطلاحی را که برای این مفهوم از همکاری مشترک پزشکی انسانی و دامپزشکی به کار می‌رفت – One Medicine – استفاده کرد. او به عنوان یک دامپزشک، سیلو‌هایی را که بین دو رشته پزشکی وجود دارد، شخصاً تجربه کرده بود و می‌خواست این وضعیت موجود را تغییر دهد، پس تصمیم گرفت بستری ایجاد کند تا آن‌ها را برای منافع عادلانه و متقابل همه گونه‌ها گرد هم بیاورد و از این رو Humanimal Trust در سال ۲۰۱۴ تشکیل شد.
موسس و مدیر عامل One Health Lessons، دکتر دبورا تامسون، با داستان واقعی خود در مورد جک، که با یک گربه بازی می‌کرده مثال کاملی از اینکه رویکرد بیماری مشترک در عمل چگونه است را ارائه داد.
جک در سن ۱۲ سالگی علائم بالینی معده درد و سردرد را نشان داد و اولین بار بیش از ۳۰ ویزیت با تعدادی از پزشکان مختلف را برای دریافت تشخیص آغاز کرد.
در طول دو سال بعد، وضعیت او بدتر شد تا جایی که روی ویلچر بود. در نهایت جک با یک تیم بین رشته‌ای متشکل از یک پزشک و یک دامپزشک تماس گرفت. دامپزشک پرسید که آیا قبل از اولین علامت بالینی جک اتفاقی غیرعادی رخ داده است یا خیر.
معلوم شد که جک در حال بازی با یک بچه گربه ولگرد، به کک آلوده شده بود و در این تعامل به طور تصادفی خراشیده شده بود.
از طریق همکاری، این تیم بین رشته‌ای توانست به این نتیجه برسد که جک در معرض عفونت باکتری بارتونلا یا تب خراش گربه قرار گرفته است و پزشک می‌تواند درمان آنتی بیوتیکی صحیح را تجویز کند.
توصیف جراح اطفال، خانم آنا رادفورد از چالش‌های رایجی که اورولوژیست‌های انسانی و دامپزشکی با آن‌ها در هنگام درمان بیماری بیماران مربوطه خود با آن‌ها مواجه هستند، همچنین مزایای کار مشترک و اشتراک دانش میان سلامتی انسان و حیوان را برجسته کره است.
دشواری در به دست آوردن تاریخچه پزشکی دقیق به این معنی است که هر دو حرفه پزشکی باید رویکردی جامع داشته باشند تا فراتر از بیماری، خانواده بزرگتر خود و محیط اطراف را ببینند.
دکتر سیمون دوهرتی، مدرس ارشد موسسه امنیت غذایی جهانی، دانشگاه کوئینز بلفاست، یادآوری کرد که رابط بین سلامت انسان و حیوان به حیوانات همراه محدود نمی‌شود؛ بلکه به همان اندازه در مورد سایر گروه‌های حیوانی مانند حیوانات مزرعه نیز صدق می‌کند.
وی تاکید کرد که همه ما باید بدانیم که چگونه سلامت و رفاه مردم و حیوانات به طور ناگسستنی به هم مرتبط هستند.
به هر حال، ۷۵ درصد از بیماری‌ های عفونی نوظهور مشترک میان انسان و حیوان هستند و بسیاری از آن‌ها در نتیجه رفتار‌های انسانی در رابط بین حیوان و انسان ایجاد می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.