معرفی ۱۰ بازی کامپیوتری سخت تاریخ

معرفی ۱۰ بازی کامپیوتری سخت تاریخ

از زمان ظهور بازی های کامپیوتری تاکنون بازی هایی عرضه شده‌اند که از نظر سختی هیچ بازی دیگری به آنها نرسیده است. در اینجا 10 بازی سخت تمام دوران صنعت را لیست کردیم.

به گزارش تک‌ناک، بازی Elden Ring به طور گسترده به عنوان یکی از سخت‌ترین بازی‌های تمام دوران و یکی از محبوب‌ترین بازی‌های سال‌های اخیر به شمار می‌رود. در حالی که بازی‌های Souls اغلب به دلیل سختی شناخته می‌شوند، بازی‌های سخت دیگری نیز در بازار وجود دارد، که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

10. بازی Flappy Bird

بازی Flappy Bird

Flappy Bird به خاطر گیم پلی اعتیادآور خود بدنام شد، به طوری که سازنده آن را از فروشگاه‌های برنامه‌های مختلف حذف کرد و موجی از بازی‌های مشابه آن را برانگیخت. این فقط به افسانۀ آن کمک کرد و اکنون این عنوان ساده امّا خسته‌کننده، به عنوان یکی از سخت‌ترین بازی‌های تمام دوران شناخته می‌شود.

گیم پلی دارای یک پرنده بوده که با یک دکمه کنترل می‌شد تا برای رسیدن به منطقۀ بعدی بالا و پایین پرواز کند. شما باید به حدی این گیم پلی را دنبال کنید تا به آخرین مرحله برسید.

9. بازی Returnal

بازی Returnal

بازی Returnal بسیار دشوار است و مدیون بازی‌های سوم شخص ترسناک بقا، همچنین سری Souls است. بسیاری از دشواری‌های آن به دلیل قوانین سفت و سختی بود که در مورد پیشرفت آن وجود داشت، امّا برخی از این ایده‌ها اصلاح شده‌اند تا بازی در دسترس‌تر شود.

این عنوان ماجراجویی علمی-تخیلی برای همه مناسب نیست، امّا افرادی که از بازی‌های سخت لذت می‌برند، باید بدانند که موارد زیادی برای هیجان و لذت وجود دارد، به‌خصوص گیمرهایی که قدردان داستان عمیق  هستند. در حالی که Returnal می‌تواند گاهی اوقات ناامیدکننده باشد، ارزش تجربه را دارد.

8. سری بازی Ninja Gaiden

بازی سری Ninja Gaiden

هر بازی سری Ninja Gaiden به طرز دیوانه‌واری سخت است و فقط گیمرهایی مسلط به مکانیک آن می‌توانند بازی را دنبال کنند. یک حالت آسان وجود دارد، امّا بازی در این حالت شما را به تمسخر می‌گیرد.

نبرد در Ninja Gaiden، رضایت‌بخش و خشن است. همچنین مراحل بی‌رحمانه‌ای دارد، چرا که شما توسط هزاران دشمن خشمگین از همۀ جهات تهدید می‌شوید. شکست دادن یک بازی Ninja Gaiden، حتی در سختی معمولی، نشانۀ یک جنگجوی واقعی بودن است و این یکی از دلایلی می‌باشد که این سری چنین طرفداران وفاداری دارد.

7. بازی Sifu

بازی Sifu

بازی Sifu بسیار شبیه به بازی‌های قدیمی، سخت، سازش‌ناپذیر و همه چیز در مورد مهارت است. افرادی که در یادگیری الگوها و حرکات مهارت دارند واقعاً از Sifu قدردانی خواهند کرد و به احتمال زیاد زنده خواهند ماند. در حالی که این ژانر کاملاً متفاوت از Elden Ring و سری Souls است، Sifu به خصوص در مورد باس فایت‌ها شباهت‌هایی با آنها دارد. یک حرکت اشتباه می‌تواند به دویدن بازیکن پایان دهد، بدتر از آن، این بازی با ایجاد سن قهرمان اصلی خود با هر مرگ، از ابتدا شروع می‌شود.

هر چه بازیکن مرگ بیشتری داشته باشد، Sifu شانس کمتری برای انتقام گرفتن دارد و هر چه سن او بیشتر می‌شود، او و بازیکن به مرگ نزدیک‌تر خواهند شد.

6. بازی Cuphead

بازی Cuphead

زمانی که بازی Cuphead برای اولین بار رونمایی شد، شبیه ادای احترام به کارتون‌های دهۀ 1940 و 1950 بود. بازیکنان نمی‌دانستند که کمین کردن در زیر این نمای بیرونی زیبا، درس ناامیدی و بیهودگی و یکی از سخت‌ترین درس‌های تمام دوران است. هرگز یک Cuphead را از روی جلدش قضاوت نکنید.

Cuphead که بیشتر از باس‌ها تشکیل شده بود، به تمرکز و دقت مطلق نیاز داشت. Cuphead همیشه جذاب است و انصافاً یک شاهکار خلاقانه می‌باشد. افرادی که احساس شجاعت می‌کنند، می‌توانند حالت Expert Mode بازی را نیز امتحان کنند، فقط برای اندوه آماده شوید.

5. بازی Ghosts ‘n Goblins

بازی Ghosts ‘n Goblins

بعد از این همه بازی مدرن، وقت آن است که یک سفر به گذشته داشته باشید. بازی Ghost ‘n Goblins را می‌توان به طور واقع‌بینانه در کمتر از یک ساعت، به احتمال زیاد بسیار کمتر، تکمیل کرد، امّا اکثر آنها تا این حد نمی‌رسند. تازه‌واردان به بازی، روزها و شاید هفته‌ها را صرف تلاش برای اتمام آن خواهند کرد. در حالی که برخی از بازیکنان این کار را در YouTube آسان انجام می‌دهند، امّا در واقعیت هرگز به این شکل عمل نمی‌کند.

پیشرفت در بازی مثل Ghosts ‘n Goblins عملاً بیهوده است و نیاز به مهارت بالایی دارد. در حالی که بازی‌های Souls حداقل فضایی برای پیشرفت شخصیت باقی می‌گذارند، در این عنوان چنین نیست. تمرین کمک‌کننده است، اما کارآمد نیست.

4. بازی Super Meat Boy

بازی Super Meat Boy

در هستۀ خود، بازی Super Meat Boy یک عنوان پایه و روان و پلتفرمینگ می‌باشد. مکانیک آن به خوبی طراحی شده و سبک هنری و مفاهیم آن جذاب است. تنها مشکل جزئی، بازی به شدت دشوار آن می‌باشد و به پایان رساندن آن به طور کلی ساده نیست.

Super Meat Boy یک بازی کلاسیک است و تنها گیمرهایی که مدتی را با آن سپری می‌کنند، عادت به چنین عناوینی دارند.

3. بازی‌های Elden Ring, Dark Souls (1-3), Demon’s Souls, Bloodborne

بازی محبوب Elden Ring

بازی محبوب Elden Ring در رتبۀ سوم قرار می‌گیرد، امّا این فضا را با سایر عناوین شبیه خود، مثل سه‌گانۀ Dark Souls، بازی Bloodborne و دیگر عنوان Demon’s Souls به اشتراک می‌گذارد. ما خانوادۀ Souls را در یک ورودی گروه‌بندی می‌کنیم تا کل لیست تحت سلطۀ عناوین FromSoftware قرار نگیرد. اکثر بازی‌های Souls از فرمول مشابه، امّا سخت پیروی می‌کنند و Elden Ring در واقع یکی از ساده‌ترین بازی‌های Souls است. با وجود این، چند باس بازی دیرهنگام دارد که حتی یک کهنه‌کار باتجربه نیز قادر به نابودی آن نیست.

همان‌گون که گفته شد، این اولین بازی Dark Souls می‌باشد، که در مورد سختی شایستۀ تقدیر است. این عنوان از فرمول Demon’s Souls استفاده و آن را سخت‌تر و تاریک‌تر کرده است و دنیای تاریک آن را با لذت‌های مازوخیستی زیادی در برمی‌گیرد. امکان دارد Elden Ring این سری را در معرض دید قرار داده باشد، امّا Dark Souls بود که بازیکنان را شیفت عناوین فرام سافت‌ور کرد.

2. بازی Sekiro

بازی Sekiro

ممکن است برخی از اینکه ببینند بازی Sekiro در بازی‌های لیست شده رتبۀ دوم را دارد تعجب کنند. در حقیقت با وجود اینکه Sekiro یک بازی از استودیو FromSoftware است، امّا یک بازی Souls نیست. در حالی که شباهت‌های زیادی با Dark Souls، Elden Ring و غیره دارد، این بازی یک ماجراجویی تک نفره است. در یک بازی Souls، می‌توانید متحدین را برای کمک به خود احضار تا یک باس دشوار را سرنگون کنید و در کل به آنها اجازه دهید کمک کنند. با وجود این، در Sekiro، بازیکنان یا «خوب هستند» یا آنها در تلاش می‌میرند.

این بازی به تسلط بر مکانیک، صبر، تمرین و تلاش پاداش می‌دهد. این بازی به راحتی نابخشودنی‌ترین تجربه‌ای می‌باشد که FromSoftware تا به حال ساخته شده است و سخت‌تر از هر بازی Souls می‌باشد که فقط به دلیل عدم وجود چند نفر و امتناع از سازش است.

1. بازی Contra

بازی های Contra

یکی از بازی‌های Contra اولیه را انتخاب کنید و ببینید منظور ما چیست. ما از آن متنفر بودیم، امّا عاشق آن شدیم و تأییدش کردیم. امکان دارد Contra سخت‌ترین بازی ویدیویی باشد که تا به حال ساخته شده است. افرادی که به راحتی دچار استرس می‌شوند باید به هر قیمتی از آن اجتناب کنند. با وجود این، افرادی که به یک چالش واقعی علاقه دارند باید کمی زمان بگذارند.

بدون شک بیهوده نگفتیم Contra یک بازی بسیار دشوار است و پیروزی در آن عملاً نیاز به مهارت و ذکاوت دارد. بنابراین اگر به بازی‌های به شدت سخت علاقه دارید، Contra را در لیست قرار دهید، چرا که کامل‌ترین است.

2 دیدگاه برای “معرفی ۱۰ بازی کامپیوتری سخت تاریخ

  • aliimani گفته:

   داداش getting over it عملا یه بازی بولد شدست
   این بازیو تو کمتر از ۵ دقیقه میشه تموم کرد
   اصلا تو هیچکدوم از بازی های لیست رو بازی کردی؟
   getting over it بیشتر زمانبره تا سخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram