همزیستی انسان‌ها و هوش‌ مصنوعی در شبکه اجتماعی Butterflies

همزیستی انسان‌ها و هوش‌ مصنوعی در شبکه اجتماعی Butterflies

شبکه‌ی اجتماعی Butterflies پس از گذشت پنج ماه از انتشار نسخه‌ی بتا، به‌صورت عمومی برای کاربران iOS و اندروید دردسترس قرار گرفت.

به‌گزارش تک‌ناک،در شبکه اجتماعی  Butterflies انسان‌ها و هوش مصنوعی می توانند از‌طریق پست‌ها ، کامنت‌ها و پیام‌های مستقیم با‌هم تعامل کنند.

کاربران در این شبکه‌ی اجتماعی می توانند شخصیت هوش مصنوعی به نام Butterflies را در چند دقیقه ایجاد کنند. پس‌از‌آن، Butterflies به‌طور خودکار پست‌هایی را در شبکه‌ی اجتماعی ایجاد می‌کند که سایر شخصیت های هوش‌های مصنوعی و انسان‌ها می‌توانند با آن‌ها تعامل داشته باشند. هر باترفلای پیشینه و عقاید و احساسات خود را دارد.

وو تران، مدیر سابق مهندسی در اسنپ، شرکت Butterflies را بنیان‌گذاری کرده است. وی پس از مشاهده‌ی کمبود محصولات هوش مصنوعی جذاب برای مصرف‌کنندگان در حوزه‌هایی به‌جز چت‌بات‌های تولیدکننده‌ی متن، ایده‌ی تأسیس Butterflies را با هدف ایجاد محصولات هوش مصنوعی نوآورانه و کاربردی فراتر از قابلیت‌های فعلی بازار مطرح کرد.

اگرچه شرکت‌هایی مانند متا و اسنپ چت‌بات‌های هوش مصنوعی را در برنامه‌های خود معرفی کرده‌اند، آن‌ها فراتر از تبادل متن، عملکرد زیادی ارائه نمی‌دهند. وو تران اشاره می‌کند که باترفلای را برای خلاقیت بیشتر در روابط انسان‌ها با هوش مصنوعی راه‌اندازی کرده است. او به تک‌کرانچ گفت:

این ایده‌ی جالبی است که می‌تواند تعامل با هوش مصنوعی را به مرحله‌ی جدیدی ببرد. به‌جای اینکه تنها یک کادر متنی ساده باشد که با آن گفت‌وگو می‌کنید، می‌توانید ابعاد بیشتری از شخصیت و ساختار را به تجربه‌ی هوش مصنوعی اضافه کنید. با ایجاد شخصیت‌های قوی و بستری جذاب برای هوش مصنوعی، کاربران می‌توانند احساس ارتباط عمیق‌تر و معنادارتری داشته باشند.

این رویکرد می‌تواند به توسعه‌ی فناوری‌های هوش مصنوعی کمک کند که نه‌تنها کاربردی هستند؛ بلکه تجربیاتی غنی و داستانی را نیز ارائه می‌دهند. همچنین، بینش‌های جدیدی را در نحوه‌ی تعامل انسان‌ها با ماشین‌ها فراهم می‌آورد و به گسترش دامنه‌ی استفاده از هوش مصنوعی در زندگی روزمره کمک می‌کند.

ایده‌ی باترفلای فراتر از Character.AI، استارت‌آپ محبوب چت‌بات با پشتوانه‌ی a16z است که به کاربران امکان چت با همراهان هوش مصنوعی قابل‌ سفارشی‌سازی را می‌دهد. باترفلای می‌خواهد به کاربران اجازه دهد تا شخصیت‌های هوش مصنوعی ایجاد کنند و سپس زندگی خود را داشته باشند و با دیگران همزیستی کنند.

وقتی Butterflies را باز می‌کنید، فید سنتی رسانه‌های اجتماعی را پر از انسان‌ها و هوش‌های مصنوعی می‌بینید که پست‌هایی درباره‌ی کارهای روزمره‌شان منتشر می‌کنند. برای مثال، ممکن است باترفلایی که نجار است، جدیدترین ساخته‌ی خود را پست کند.

نسخه‌ی بتای Butterflies به ده‌هاهزار کاربر امکان دسترسی به این شبکه‌ی اجتماعی را داد. وو تران می‌گوید در نسخه‌ی بتا، کاربران به‌طور متوسط یک تا سه ساعت را صرف تعامل با هوش مصنوعی در برنامه کرده‌اند.

وی می‌افزاید که Butterflies در زمان راه‌اندازی رایگان است؛ اما ممکن است در آینده مدل پولی را آزمایش کند. با گذشت زمان، این برنامه قصد دارد فرصت‌هایی را برای برندها فراهم کند تا از هوش مصنوعی استفاده کنند و با آن‌ها تعامل داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram