مایکروسافت موتور جستجوی BING را متحول می‌کند

ChatGPT موتور جستجوی Bing

مایکروسافت برای پیشی گرفتن از برترین موتور جستجوی جهان یعنی گوگل، در طرحی نوآورانه هوش مصنوعی ChatGPT  را به موتور جستجوی Bing می آورد.

به گزارش تکناک، الگوریتم های جدید موتور جستجوی بینگ توسط مایکروسافت در حال توسعه هستند و طبق گزارش The Information  ، این نسخه از موتور جستجو  Bing  از ChatGPT استفاده می کند. ChatGPT یک سیستم هوش مصنوعی است که می تواند به طور طبیعی و روان به سوالات پاسخ دهد.

ربات چت که توسط OpenAI توسعه یافته است، در چند ماه گذشته  سرو صدای زیادی در مطبوعات ایجاد کرده است. OpenAI راه حل های کامل و دقیق برای اکثر سوالات با اثربخشی تقریبا کامل ارائه می دهد.

تاریخ عرضه عمومی موتور جستجوی جدید Bing

موتور جستجو متعاقباً قادر خواهد بود به جای نمایش لیستی از پیوندها به روشی عالی به جستجوهای کاربر اینترنت واکنش نشان دهد.

بدون شک می توانید با بینگ ارتباط برقرار کنید. همانطور که توسط ChatGPT نشان داده شده است، هوش مصنوعی می‌تواند از داده‌هایی که در حال حاضر به صورت آنلاین در دسترس هستند برای پاسخ به پرسش‌ها استفاده کند. صرف نظر از اینکه چقدر دقیق یا مبهم باشند.

رابط Bing باید دستیابی به داده های جدیدتر را برای ChatGPT ساده تر کند.ربات چت به عنوان یک ویژگی اختیاری در موتور گنجانده می شود. مایکروسافت هیچ برنامه ای برای تغییر نحوه عملکرد Bing ندارد.

بر اساس اطلاعاتی که به رسانه ها درز کرده است، مایکروسافت قصد دارد این نسخه به روز شده بینگ را که با هوش مصنوعی ارتقا یافته است از پایان مارس 2023 عرضه کند .

شرکت ردموند تلاش خواهد کرد تا بازده سرمایه گذاری خود را به حداکثر برساند. در واقع، مایکروسافت در سال 2019 به OpenAI یک میلیارد دلار کمک کرد. هدف این شرکت برای تسریع توسعه یک هوش مصنوعی عمومی (AGI) بود که برای عملکرد مشابه مغز انسان طراحی شده است. OpenAI توانست از اطلاعات ارائه شده توسط سرورهای ابری مایکروسافت برای آموزش این برنامه کامپیوتری استفاده کند.

یک سال بعد، مایکروسافت مجوز استفاده انحصاری از GPT-3 را دریافت کرد. GPT-3 موتور پردازش زبانی است که ChatGPT به آن مجهز شده است. شرکت ایجاد شده توسط بیل گیتس با ارائه این مجوز از طریق پلتفرم ابری خود یعنی Azure به GPT-3 دسترسی پیدا کرده است. هدف مایکروسافت الهام بخشیدن به طراحان نرم افزار برای ایجاد راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی بود.

استفاده از GPT برای پیشی گرفتن از Google

مایکروسافت امیدوار است با این نسخه جدید بینگ از گوگل، محبوب ترین موتور جستجوی جهان، پیشی بگیرد. گوگل اکنون بیش از 90 درصد از بازار جهانی را کنترل می کند و بین 2.5 تا 5 درصد از کل جستجوهای آنلاین با استفاده از Bing انجام می شود.

در اروپا هم همینطور است. بر اساس آمار Statista، گوگل بیش از 85 درصد از سهم بازار رایانه های شخصی و بیش از 95درصد سهم بازار موبایل را در اختیار دارد.

در مواجهه با تسلط گوگل، بینگ برای بقا می جنگد. بینگ از سهم بازار کمتر از 9 درصدی خود برای رایانه های شخصی خوشحال است.

به نظر نمی رسد موتور جستجوی مایکروسافت برای گوشی های هوشمند وجود داشته باشد. در هر صورت، تلاش مایکروسافت باید در خدمت برجسته کردن اضطراب غالب در گوگل باشد. به دنبال محبوبیت برنامه هایی مانند ChatGPT، Stable Diffusion و حتی Dall-E، این شرکت تصمیم گرفته است از پروژه های هوش مصنوعی خود پشتیبانی کند. این شرکت امیدوار است تا اوایل می 2023 راه حل های منحصر به فردی ارائه دهد. اسناد داخلی نشان می دهد که گوگل نگران تهدیدی است که این هوش مصنوعی برای موتور جستجوی آن ایجاد می کند.

CHATGPT

OpenAI در نوامبر 2022، ChatGPT (تبدیل از پیش آموزش داده شده ژنراتور) را به عنوان یک ربات چت معرفی کرد. این ربات در بالاترین سطح از  خانواده مدل های زبان بزرگ GPT-3.5 از OpenAI ساخته شده است. و با استفاده از روش های یادگیری تحت نظارت تقویت شده است.

در 30 نوامبر 2022، ChatGPT به عنوان یک نمونه اولیه معرفی شد. به زودی به دلیل پاسخ‌های کامل و پاسخ‌های واضح در زمینه‌های مختلف موضوعی محبوبیت پیدا کرد. یکی از ایرادات کلیدی صحت پاسخ های آن بود.

در حالی که تقلید از مکالمه انسانی هدف اصلی یک ربات چت است، روزنامه نگاران ChatGPT را به دلیل سازگاری و توانایی های بداهه گویی آن تحسین کرده اند. این توانایی ها شامل ظرفیت نوشتن و اشکال زدایی برنامه های کامپیوتری، ساخت موسیقی، تله پلی، افسانه ها، و مقاله های دانش آموزی، پاسخ دادن به سؤالات آزمون (گاهی در سطحی بالاتر از حد معمول برای آزمون دهندگان انسانی)، نوشتن شعر و اشعار آهنگ و تقلید از سیستم لینوکس است.

ویژگی های CHATGPT

  • می تواند به زبان طبیعی بفهمد و پاسخ دهد.
  • این فناوری از یادگیری عمیق برای تولید متنی شبیه انسان استفاده می کند که می تواند به همه چیز از داستان ها، راه حل های ریاضی گرفته تا مقالات نظری پاسخ دهد.
  • ChatGPT می تواند نظرات قبلی را در یک مکالمه به خاطر بسپارد و با حافظه منحصر به فرد خود آنها را برای کاربر بازگو کند.
  • هوشمندی آن می تواند پاسخ مفصلی به استدلال های تاریخی اشعار در هر موضوعی بدهد.
  • در مقایسه با نسخه قبلی خود، InstructGPT، ChatGPT تلاش می کند تا پاسخ های مضر به کاربران را کاهش دهد.
  • ChatGPT به گونه ای توسعه داده شده است که از بازخورد انسان یاد می گیرد.
  • ChatGPT می تواند هر چیزی را در مورد نحوه جشن گرفتن جشن تولد و نحوه نوشتن یک مقاله پیشنهاد دهد. به حل سوالات استدلالی کمک می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.