قابلیت خواندن با صدای بلند به ChatGPT آمد

شرکت OpenAI قابلیت «خواندن با صدای بلند» را به نسخه وب و برنامه‌های iOS و اندروید ChatGPT اضافه کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، ChatGPT حالا می‌تواند پاسخ‌های خود را با صدای بلند بخواند. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا محتوای متنی را به‌جای خواندن، به‌صورت صوتی گوش دهند. قابلیت یادشده برای افرادی که ترجیح می‌دهند از‌طریق شنیداری یاد بگیرند یا برای افرادی که دچار مشکلات بینایی هستند، مفید است.

نکته مهم اینکه ویژگی مذکور می‌تواند در موقعیت‌هایی که خواندن متن امکان‌پذیر نیست (مانند هنگام رانندگی یا پیاده‌روی)، کاربردی باشد.

قابلیت «خواندن با صدای بلند» از 37 زبان دنیا، از‌جمله زبان فارسی پشتیبانی می‌کند؛ اما زبان متنی که می‌خواند را به‌طور خودکار تشخیص می‌دهد. این ویژگی برای هر دو مدل GPT-4 و GPT-3.5 در‌دسترس است.

این نمونه جالبی از کاری است که OpenAI می‌تواند با قابلیت‌های چندوجهی (توانایی خواندن و پاسخ‌دادن از‌طریق بیش از یک رسانه) انجام دهد. پس از رقیبی به نام Anthropic که ویژگی‌های مشابهی را به مدل‌های هوش مصنوعی‌اش اضافه کرد، OpenAI نیز قابلیت‌های جدید چت‌باتش را به‌نمایش گذاشته است.

ChatGPT سپتامبر 2023 ویژگی چت صوتی را معرفی کرد که با کمک آن کاربران می‌توانند بدون تایپ‌کردن مستقیماً از چت‌بات سؤال کنند؛ اما ویژگی جدید به کاربران امکان می‌دهد تا پاسخ‌های نوشتاری ChatGPT را با صدای بلند بشنوند. کاربران می‌توانند چت‌بات را تنظیم کنند تا همیشه به پرسش‌ها به‌صورت شفاهی پاسخ دهد.

در برنامه‌های تلفن‌همراه، کاربران می‌توانند متن را لمس کنند و نگه دارند تا پخش‌کننده «خواندن با صدای بلند» باز شود. در این حالت، آنان می‌توانند پخش و مکث یا عقب‌بردن قرائت را انجام دهند. نسخه وب نماد بلندگو را نیز در زیر متن نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.