سیری با هوش مصنوعی فراتر از دستیار صوتی ساده خواهد بود

سیری با هوش مصنوعی فراتر از دستیار صوتی ساده خواهد بود

طراحی خوش‌ذوق طرحی مفهومی از دستیار سیری مجهز به هوش مصنوعی منتشر کرده است که نشان می‌دهد دستیار اپل فراتر از دستیار صوتی ساده خواهد بود.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل شایعات مربوط به معرفی ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی برای دستگاه‌هایش در کنفرانس WWDC 2024 را تأیید نکرده است؛ اما برخی از شایعات حاکی از آن است که این شرکت برای بهبود عملکرد دستیار صوتی سیری از هوش مصنوعی مولد استفاده خواهد کرد.

با درنظرگرفتن این موضوع، ژائو بورتولوچی (João Bortolotti) مفهومی ایجاد کرد که تصور می‌کند اگر سیری بتواند محتوای صفحه را بخواند و با آن تعامل برقرار کند، چه اتفاقی می‌افتد. این مفهوم هوش مصنوعی سیری کاملاً ساده است؛ اما امکانات بی‌پایانی را نشان می‌دهد که کاربران در‌صورت به‌روزرسانی سیری، چنین قابلیت‌هایی را در‌اختیار خواهند داشت.

به‌نقل از 9to5mac، در یکی از نمونه‌هایی که بورتولوچی نشان داده است، کاربر می‌تواند از سیری بخواهد تا «قیمت‌ها» را در برنامه یا وب‌سایتی جمع‌بندی کند. سپس سیری محتوای صفحه را می‌خواند تا قیمت‌ها را شناسایی کند و نتیجه را نشان دهد. سناریو دیگری که این مفهوم به‌تصویر کشیده است، درخواست از دستیار سیری برای خلاصه‌کردن سند است.

اوایل امسال، اپل مقاله‌ای درباره‌ی یکی از مدل‌های زبان جدید به نام ReALM (مدل‌سازی زبان با حل مرجع) منتشر کرد که می‌تواند کارهایی مانند خواندن محتوای صفحه‌نمایش کاربر را انجام دهد و همه‌ی این‌ها به‌صورت محلی روی دستگاه کاربر اتفاق می‌افتد. شایان ذکر است که OpenAI اخیراً ویژگی مشابهی را برای ChatGPT به نمایش گذاشته است.

بلومبرگ اخیراً گزارش داد که سیری از هوش مصنوعی برای انجام کارهایی مانند بازکردن اسناد، انتقال یادداشت‌ها به پوشه‌ای دیگر، حذف ایمیل‌ها یا خلاصه‌کردن مقاله استفاده خواهد کرد. بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد که این ویژگی‌های پیشرفته‌ی هوش مصنوعی برای سیری تا سال آینده با به‌روزرسانی iOS 18 در‌دسترس کاربران قرار نخواهد گرفت.

پیش‌تر گفته شد که اپل قصد دارد این ویژگی‌ها را «هوش اپل» (Apple Intelligence) نام‌گذاری کند که راهی هوشمندانه برای استفاده از مخفف «AI» است. علاوه‌بر بهبودهای سیری، iOS 18 از ویژگی‌های هوش مصنوعی برای خلاصه‌کردن اعلان‌ها و پیام‌ها، ایجاد پاسخ‌های خودکار برای گفت‌وگوها، تولید شکلک‌های جدید، رونویسی ضبط‌های صوتی و ویرایش عکس‌ها برخوردار خواهد بود. «هوش اپل» بسته به نوع کار، ترکیبی از قابلیت‌های دستگاه و سرورهای ابری را به‌کار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram