جام جهانی ورزش‌ های الکترونیکی در ریاض آغاز شد

جام جهانی ورزش‌ های الکترونیکی در ریاض آغاز شد

مسابقات جام‌ جهانی ورزش های الکترونیکی از ۲ جولای (۱۲ تیر) تا ۲۵ آگوست (۴ شهریور)، در ریاض، پایتخت عربستان سعودی، برگزار می‌شود. جوایز این مسابقات ۶۰ میلیون دلار است.

به‌گزارش تک‌ناک، نخستین جام جهانی ورزش‌ های الکترونیکی با شوروهیجان زیادی دیروز، ۲ جولای (۱۲ تیر) در ریاض افتتاح شد. این مسابقات تا ۲۵ آگوست (۴ شهریور) ادامه خواهد یافت. این رویداد شامل فرمتی ترکیبی از ۲۲ مسابقه در ۲۱ عنوان برتر بازی‌های کامپیوتری است. مجموع جوایز این مسابقات ۶۰ میلیون دلار است که بیشترین رقم در تاریخ این ورزش به‌شمار می‌رود.

شاهزاده فیصل بن‌بندر بن‌سلطان، رئیس فدراسیون ورزش‌‌های کامپیوتری عربستان سعودی، دیروز در کنفرانس مطبوعاتی گفت که این رویداد باعث رونق این ورزش در کشور خواهد شد:

از زمانی‌که به‌یاد دارم، گیمر بوده‌ام. وقتی مردم به کشور ما می‌آیند و کاملاً متوجه می‌شوند که عربستان سعودی چقدر به بازی‌های رایانه‌ای علاقه‌مند است، به‌شدت به آن افتخار می‌کنم. ۲۳/۵ میلیون نفر از جمعیت ۳۵ میلیون نفری عربستان سعودی گیمر هستند. این عددی باورنکردنی است.

رئیس فدراسیون ورزش‌‌های رایانه‌‌ای عربستان سعودی اعلام کرد که این رویداد با استراتژی ملی بازی و ورزش‌‌های کامپیوتری پادشاهی مطابقت دارد و هدف آن ایجاد شغل و مشارکت ۱۳ میلیارد دلاری در تولید ناخالص ملی کشور است.

رالف رایشرت، مدیرعامل بنیاد جام جهانی ورزش‌ های الکترونیکی، نیز بیان کرد که این رویدادی تاریخی برای دو زبان جهانی، یعنی «بازی» و «ورزش»، به‌منظور متحد‌کردن جامعه‌ی جهانی در سراسر بازی‌ها و جهش صنعت ورزش‌‌های الکترونیکی و ایجاد رشد در کل اکوسیستم است.

فیصل بن‌حمران، مدیر ارشد محصول بنیاد جام جهانی ورزش‌ های الکترونیکی، هم در مصاحبه‌ای با عرب‌نیوز اعلام کرد که این رویداد ازنظر باشگاه‌ها و بازیکنان و ناشران بازی تأثیر محلی و منطقه‌ای و بین‌المللی خواهد گذاشت:

ناشران به‌منظور سرمایه‌گذاری و عملی‌کردن ایده‌های بیشتر برای بازی‌های استودیویی، همکاری با بازار محلی، جذب بازیکنان و تیم‌های بیشتر، برای پیوستن به جامعه‌ی بازی‌های عربستان سعودی به ریاض می‌آیند. ما انتظار داریم این میزان در هفته‌های آینده افزایش یابد.

عرب نیوز نیز نوشته است که این مسابقات طیف وسیعی از عناوین را در‌بر می‌گیرد؛ از‌جمله «Apex Legends» و «Tom Clancy’s Rainbow 6 Siege». این رویداد شامل مسابقات گروهی و اجرای گروه‌های موسیقی بین‌المللی خواهد بود. ناگفته نماند که قراردادهایی هم با شرکت‌های پیشرو در‌زمینه‌ی ورزش، نوشیدنی، فناوری و رسانه‌های اجتماعی منعقد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram