ادغام یکپارچه اکسل در بینگ چت برای بهبود بهره‌وری

به‌زودی بینگ چت ادغام جدیدی با اکسل دریافت می‌کند تا بهره‌وری کاربران را بهبود ببخشد. همچنین، مایکروسافت در حال آزمایش قابلیت ویرایش سؤالات بینگ چت است.

به‌گزارش تک‌ناک، بینگ چت مایکروسافت یکی از چت‌بات‌های محبوب‌ مبتنی‌بر ChatGPT است که از ویژگی‌های فراونی بهره می‌برد. در‌حال‌حاضر، ردموندی‌ها ادغام یکپارچه‌ی اکسل را در بینگ چت عرضه می‌کنند تا بهره‌وری شما را بهبود ببخشند. همان‌طور‌که برای اولین‌بار Windows Latest مشاهده کرد، ادغام اکسل در بینگ چت زمانی ظاهر می‌شود که استدلالی قوی برای آن وجود داشته باشد.

اگر چت‌بات پاسخی را نشان دهد که شامل جدولی از داده‌هاست، کاربران دکمه‌ی «ویرایش در اکسل» را در ردیف اول جدول دریافت می‌کنند. با کلیک روی دکمه، داده‌ها به پوشه‌ی Documents در OneDrive صادر و سرویس‌گیرنده‌ی وب مایکروسافت اکسل برای ویرایش باز می‌شود.

بعد از استفاده از این ویژگی، می‌توانیم تأیید کنیم که ادغام اکسل در بینگ چت به مرورگر مایکروسافت اج وابستگی ندارد و در مرورگر سافاری نیز کار می‌کند. به‌عبارت‌دیگر، در تمامی مرورگرهای وب معتبری که بینگ چت را پشتیبانی می‌کنند، باید کاربردی باشد. نکته‌ی دیگری که باید در نظر بگیرید، این است که برای استفاده‌ی یکپارچه از ادغام اکسل، باید به حساب مایکروسافت خود در مرورگر وبی که از آن برای استفاده از چت‌بات Microsoft Excel (spreadsheet editor, part of Microsoft 365) بهره می‌برید، وارد شوید. اگر با حساب مایکروسافت خود وارد نشده باشید، هنگام تلاش برای بازکردن جدول داده در اکسل آنلاین، از شما درخواست می‌شود که به حساب کاربری خود وارد شوید.

ادغام یکپارچه اکسل در بینگ چت

علاوه‌بر ادغام جالب اکسل، دکمه‌ی «بازنویسی» نیز در بینگ چت مایکروسافت در دست آزمایش قرار گرفته است تا امکان ویرایش سؤالات را برای کاربران فراهم کند. وقتی سؤالات خود را ویرایش می‌کنید، بینگ چت پاسخ‌ها را به‌طور متناسب بازسازی می‌کند. شما می‌توانید ویرایش‌ها را نه‌تنها روی آخرین سؤال، بلکه روی تمام سؤالات قبلی ذخیره‌شده در بخش فعالیت‌های اخیر انجام دهید.

فراموش نکنید که امکان تاریخچه‌ی چت در‌حال‌حاضر فقط در مایکروسافت اج در‌دسترس است. با‌این‌حال، امکان ویرایش سؤالات بینگ چت فقط برای افراد منتخب در‌دسترس قرار دارد. ممکن است این ویژگی در هفته‌های آتی برای بیشتر افراد منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.