Nearby Share اندروید در نمایه‌های کاری غیر‌فعال شد

جدیدترین گزارش‌ها از غیرفعال‌شدن Nearby Share اندروید در نمایه‌‌های کاری خبر می‌دهند.

به‌گزارش تک‌ناک، Nearby Share در اندروید مانند AirDrop در iOS است و ویژگی بسیار مفیدی برای انتقال تصویرها و فایل‌ها بین دستگاه‌ها است. با‌این‌حال، گوگل در‌حال‌حاضر دسترسی به آن را برای کاربران Android (open-source operating system for mobile devices created by Google) دارای نمایه‌های کاری فعال مسدود کرده است.

در به‌روزرسانی صفحه Google System Updates در اکتبر، این شرکت تأیید کرد که Nearby Share اندروید اکنون در نمایه‌های کاری غیرفعال شده است. این تغییر با نسخه‌ی 23.41 سرویس‌های گوگل پلی اعمال می‌شود که هم‌اکنون منتشر می‌شود.

حال این سؤال مطرح می‌شود که چرا قابلیت Nearby Share حذف شده است؟ گوگل صراحتاً توضیحی درباره‌ی این اتفاق نداده است؛ اما وب‌سایت Android Police می‌گوید که ممکن است دلیل آن مربوط به امنیت داده‌ها باشد.

Nearby Share، به‌ویژه اکنون که نرم‌افزار آن روی ویندوز موجود است، انتقال فایل‌ها به دستگاه شخصی را بسیار آسان می‌کند که ممکن است به افشای اطلاعات منجر شود. این تصمیم مطمئناً منطقی است؛ اگرچه بهتر بود که Google به مدیران IT امکان می‌داد تا تصمیم بگیرند آیا نمایه‌های کاری مدیریت‌شده باید آن را مسدود کنند یا خیر.

درهرصورت، این تغییر بر استفاده‌ی شخصی از Nearby Share تأثیری نخواهد گذاشت؛ زیرا گوگل می‌گوید که این ویژگی فقط «در نمایه‌های کاری» غیرفعال می‌شود و نشان می‌دهد از این قابلیت همچنان در حالت نمایه‌ی شخصی می‌توان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.