شکایت گوگل از کلاهبرداران هوش مصنوعی مولد Bard

Bard

گوگل شکایتی علیه عاملانی تنظیم کرده است که کاربران را تشویق می‌کنند تا نسخه «منتشر‌نشده» Bard را دانلود کنند که در‌واقع نوعی بدافزار است.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل اعلام کرده است که از‌طریق دادگاه در حال پیگیری قانونی علیه کلاهبردارانی است که سعی می‌کنند از هیجان مرتبط با هوش مصنوعی مولد استفاده کنند تا افراد را به دانلود نرم‌افزارهای مخرب فریب دهند.

در شکایتی قضایی که امروز در کالیفرنیا تنظیم شده است، گوگل می‌گوید افرادی که احتمالاً در ویتنام مستقر هستند، صفحاتی در رسانه‌های اجتماعی راه‌اندازی و با تبلیغات کاربران را به دانلود”خدمات هوش مصنوعی مولد Bard تشویق می‌کنند. در‌واقع، این دانلودها بدافزاری را به قربانیان ارائه می‌کند که به کلاه‌برداران اجازه‌ نمی‌دهد تا به رسانه‌های اجتماعی دسترسی به داشته باشند.

The Verge می‌نویسد که در این دادخواست آمده است:

متهمان سه نفر هستند و هویتشان نامعلوم است که ادعا می‌کنند جدیدترین نسخه‌ی Bard را برای دانلود ارائه می‌کنند. متهمان به‌هیچ‌وجه به گوگل وابسته نیستند؛ اگرچه وانمود می‌کنند که هستند. آنان از نشان‌های تجاری گوگل، از‌جمله Google و Google AI و Bard استفاده کرده‌اند تا قربانیان ناآگاه را به دانلود نرم‌افزارهای مخرب روی کامپیوترهایشان وادار کنند

این دادخواست خاطرنشان می‌کند که کلاه‌برداران به‌طور خاص از پست‌های تبلیغاتی در فیسبوک به‌منظور توزیع نرم‌افزارهای مخرب استفاده کرده‌اند.

مشابه کلاه‌برداری‌های رمزنگاری، این دادخواست نشان می‌دهد که چگونه علاقه به فناوری نو‌ظهور می‌تواند از افرادی سوءاستفاده کند که شاید به‌طور کامل نحوه‌ی عملکرد آن را نفهمیده‌اند. به‌عنوان مثال، کلاه‌برداران در این زمینه اشاره می‌کنند که Bard (artificial intelligence chatbot) سرویس یا برنامه‌ای پرداختی است که کاربران باید آن را دانلود کنند؛ در‌حالی‌که در‌واقع به‌رایگان در آدرس bard.google.com در‌دسترس قرار دارد.

پست وبلاگی گوگل اشاره می‌کند که این شرکت در‌حال‌حاضر حدود ۳۰۰ درخواست را برای حذف مطالب مرتبط با این کلاه‌برداران ارسال کرده است؛ اما می‌خواهد از راه‌اندازی دامنه‌های مخرب در آینده جلوگیری کند؛ ازاین‌رو، خواستار غیرفعال‌سازی آن‌ها از ثبت‌کنندگان دامنه‌ی آمریکایی است.

حلیمه دلاین پاردو (Halimah DeLaine Prado)، مشاور عمومی گوگل در پستی وبلاگ این شرکت می‌نویسد:

دادخواست‌های قضایی ابزاری مؤثر برای ایجاد سابقه‌ای قانونی به‌منظور مختل‌کردن ابزارهای استفاده‌شده‌ی کلاه‌برداران و افزایش عواقب برای سوءاستفادکنندگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.