گوگل یافتن ویدئوهای کوتاه را آسان‌تر می‌کند

گوگل فیلتر جدیدی به نام «ویدئوهای کوتاه» را به موتور جست‌وجوی خود در موبایل اضافه کرده است که به کاربران امکان می‌دهد به‌سرعت ویدئوهای کوتاه را از یوتیوب، تیک‌تاک، اینستاگرام و… پیدا کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، تیک‌تاک نحوه‌ تماشای محتوا روی گوشی‌ها را متحول کرده است و پلتفرم‌های دیگر مانند اینستاگرام، یوتیوب، اسنپ‌چت و فیسبوک نیز از این روند پیروی کرده‌اند تا این مفهوم را بیشتر تقویت کنند. حالا گوگل با فیلتر جست‌وجوی «ویدئوهای کوتاه» پیدا‌کردن این نوع ویدئوها را آسان‌تر کرده است.

با‌توجه‌به مالکیت یوتیوب، گوگل یکی از شرکت‌های اصلی ارائه‌دهنده‌ ویدئوهای کوتاه محسوب می‌شود. از زمانی‌که تیک‌تاک اوج گرفت، سرویس اشتراک‌گذاری ویدئو یوتیوب با قدرت زیادی یوتیوب شورتس را تبلیغ کرده است. درواقع، این شرکت اعلام کرده است که یک‌چهارم از سازندگان یوتیوب شورتس برای ویدئوهای خود درآمد کسب می‌کنند. انتظار می‌رود این رقم با گذشت زمان افزایش یابد.

وقتی در گوگل چیزی را جست‌وجو می‌کنید و نتایج ویدئویی مرتبطی وجود داشته باشد، آن‌ها را در نزدیکی بالای صفحه خواهید دید. این ویدئوها طولانی و عمدتاً از یوتیوب هستند. بااین‌حال، اگر نمی‌توانید برای تماشای ویدئو ۱۰ دقیقه‌ای وقت بگذارید و به‌دنبال اطلاعاتی هستید که در بسته‌‌ای ۶۰ ثانیه‌ای ارائه شود، تماشای ویدئو کوتاه برای شما مناسب‌تر است.

براساس گزارش‌ها، گوگل درحال‌حاضر روی فیلتر جدیدی در موتور جست‌وجوی نسخه موبایل کار می‌کند. هم‌اکنون، هنگامی‌که در یوتیوب به‌دنبال چیزی می‌گردید، نوار جست‌وجو را در بالا به‌همراه نوار افقی از گزینه‌های قابل‌پیمایش مشاهده خواهید کرد. این گزینه‌ها فیلترهای جست‌وجو هستند و نتایج را بر‌اساس انتخاب شما نشان می‌دهند. به‌عنوان‌ مثال، گزینه‌ «تصاویر» تصاویر مرتبط با جست‌وجوی شما را نمایش می‌دهد و گزینه‌ «خرید» می‌گوید که کالای مد‌نظر خود را از کجا می‌توانید تهیه کنید.

فیلتر «ویدئوهای کوتاه» نتایج جست‌وجوی شما را فیلتر می‌کند تا فید ویدئوهای کوتاه با اسکرول عمودی را به شما نشان دهد و شما فید دوستونی از این ویدئوها را مشاهده خواهید کرد. ازآنجا‌که این قابلیت را گوگل ارائه می‌دهد، انتظار می‌رود یوتیوب شورتس را در این فید ملاحظه کنید. با‌این‌حال، این فید فقط یوتیوب شورتس را نشان نخواهد داد و شامل ویدئوهای تیک‌تاک نیز خواهد شد.

با‌توجه‌به اینکه تیک‌تاک نیز در نتایج دیده می‌شود، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که ویدئوهای ریلز اینستاگرام و فیسبوک را به‌همراه سایر ویدئوها از سراسر وب ببینیم. درحال‌حاضر، اطلاعات به‌دست‌آمده درباره استفاده از این قابلیت فقط در نسخه‌ موبایل گوگل است. بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد گوگل این ویژگی را برای وب نیز راه‌اندازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.