احتمال حذف جزیره پویا در آیفون 16 پرو

اپل در حال بررسی نسخه نمونه اولیه‌ی آیفون 16 پرو با تغییرات طراحی است و احتمالا بریدگی حفره‌ای جایگزین جزیره پویا می‌شود.

به گزارش تک‌ناک، اگرچه هنوز دو ماه از عرضه سری آیفون 15 نگذشته است، اما شایعاتی درباره سری آیفون 16 سال آینده به گوش می‌رسد. طبق اطلاعاتی که Wccftech به دست آمده است، اپل در حال حاضر نسخه پیش‌ساخت آیفون 16 پرو با یک برش نوک لبه به جای جزیره پویارا آزمایش می‌کند. جزیره پ.یت در سال گذشته بر روی آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس معرفی شد و امسال در همه چهار مدل آیفون 15 وجود دارد.

به نظر می رسد برای خداحافظی با جزیره دینامیک خیلی زود است. به گفته راس یانگ، مدیرعامل شرکت DSCC، هر چهار مدل آیفون 16 دارای جزیره پویا خواهند بود.

“Display Supply Chain Consultants” (DSCC) یک شرکت تحلیلی و مشاوره‌ای است که تخصص خود را بر بازارهای زنجیره تأمین نمایشگر و تکنولوژی‌های مرتبط متمرکز کرده است. این شرکت به شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران و دیگر بازیگران بازار کمک می‌کند تا درک بهتری از روندها، فرصت‌ها و چالش‌های موجود در صنعت نمایشگرها داشته باشند. DSCC خدماتی مانند تحلیل بازار، پیش‌بینی‌های صنعتی، بررسی‌های تکنولوژیکی و مشاوره استراتژیک ارائه می‌دهد، و به این ترتیب نقش مهمی در شکل‌دهی به استراتژی‌های توسعه و سرمایه‌گذاری شرکت‌های فعال در این حوزه ایفا می‌کند.

خبر بزرگ سال آینده افزایش اندازه صفحه نمایش مدل‌های پرو است که از 6.1 اینچ در آیفون 15 پرو به 6.3 اینچ در آیفون 16 پرو می‌رود. همچنین، صفحه نمایش 6.7 اینچی آیفون 15 پرو مکس به 6.9 اینچ در آیفون 16 پرو مکس افزایش خواهد یافت.

یانگ تغییرات بزرگی را برای آیفون 17 در سال 2025 پیش بینی می‌کند، زیرا انتظار دارد مدل‌های غیر پرو به اندازه صفحه نمایش مدل‌های پرو باشند. بنابراین در آن سال، آیفون 17 و آیفون 17 پرو هر دو دارای صفحه نمایش 6.3 اینچی خواهند بود، در حالی که آیفون 17 پلاس و آیفون 17 پرو مکس هر کدام به صفحه نمایش 6.9 اینچی مجهز خواهند شد. یانگ می‌گوید که در سال 2025 جزیره دینامیک هنوز در مدل‌های غیر پرو وجود خواهد داشت و برای اولین بار در تلفن‌های ارزانتر، صفحه نمایش ProMotion با نرخ تازه‌سازی 120 هرتز استفاده خواهد شد.

در سال 2025، سری آیفون 17 پرو به ماژول Face ID زیر صفحه با یک برش نوک لبه روی صفحه نمایش مجهز خواهد شد. اما  پیش‌بینی یانگ شان درباره جزیره پویا این است  که این ویژگی در سری آیفون 17 پرو ظاهر نخواهد شد

با توجه به هیجانی که جزیره پویا  در زمان معرفی غافلگیرکننده در طول رونمایی از سری آیفون 14 2022 ایجاد کرد، قابلیت‌های واقعی این ویژگی کمتر از انتظار بود، اگرچه هنوز امیدواری وجود دارد که اپل قابلیت‌های بیشتری را برای جایگزینی ناچ اضافه کند.

ماجین بو افشاگر سایت Wccftech در توییت خود به این نکته اشاره می‌کند که اپل هنوز تصمیم نگرفته است که آیا در مدل‌های آیفون 16 پرو سال آینده از برش نوک لبه استفاده کند یا خیر. او همچنین می‌گوید از آنجایی که می داند، جزیره دینامیک ممکن است در آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس بازگردد. درباره برش نوک لبه که در آیفون 16 پرو در حال آزمایش است، این افشاکننده می‌گوید: ” با این حال فقط گفتم که دارند آن نسخه را تست می کنند اما احتمال انتشار آن بسیار کم است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.