آیا آیفون تاشو اپل در راه است؟

به‌تازگی پتنت جدیدی از اپل منتشر شده است که نشان می‌دهد این شرکت در حال کار روی آیفون تاشو است. 

به‌گزارش تک‌ناک، چندین برند گوشی‌های هوشمند در دنیای اندروید، ازجمله سامسونگ و موتورولا و اوپو تلفن‌های تاشو تولید می‌کنند. بااین‌حال، وقتی درباره اپل صحبت می‌کنیم، موجی از شایعات درزمینه آیفون تاشو وجود دارد؛ اما هیچ اطلاعاتی رسماً تأیید نشده است. حالا پتنتی فاش شده است که آیفون تاشو اپل را با مکانیزم لولا نوآورانه نشان می‌دهد.

این پتنت اکتبر سال گذشته به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) ارائه شده بود و اکنون Patently Apple آن را منتشر کرده است. پتنت مذکور طراحی لولای جدیدی را برای آیفون تاشو نشان می‌دهد. طراحی آیفون تاشو به گوشی‌های تاشو پرچم‌داری مانند سری گلکسی زد فلیپ شباهت دارد.

مکانیزم لولای جدیدی که گفته می‌شود اپل برای آیفون تاشو خود در نظر می‌گیرد، دامنه حرکتی بیشتری دارد. طبق تصاویر افشا‌شده از پتنت، این لولا به‌طور بالقوه امکان تا‌شدن دستگاه را به هر دو طرف، یعنی به‌سمت داخل و خارج می‌دهد. اگر این گوشی در بازار عرضه شود، به دستگاهی منحصر‌به‌فرد تبدیل خواهد شد. گفتنی است که شایعاتی مبنی‌بر عرضه آیفون تاشو در سال ۲۰۲۶ نیز وجود داشته است.

بنابر تصاویر افشا‌شده از پتنت، مکانیزم تا‌شدن برای مجموعه وسیعی از دستگاه‌ها از‌جمله تلفن، تبلت، لپ‌تاپ و سایر دستگاه‌های قابل‌حمل کاربرد دارد؛ اما این پتنت ظاهراً نشان می‌دهد که اگر اپل بخواهد آیفون تاشو عرضه کند، ممکن است برای اولین آیفون تاشو خود، طراحی صدفی را به‌جای سبک تا‌شدن کتابی در نظر بگیرد. همچنین، تصویر این پتنت نشان می‌دهد که این لولا با صفحه‌های دنده‌ای همگام‌سازی‌شده همراه خواهد بود که امکان حرکت چرخشی هم‌زمان بین دو نیمه چپ و راست لولا را فراهم می‌کند.

در پایان باید بگوییم که ثبت گواهی اختراع تأیید یا تضمینی برای عرضه محصول نیست. اپل مانند سایر تولیدکنندگان هر‌ساله پتنت‌های متعددی را ثبت می‌کند؛ اما تنها تعداد کمی از آن‌ها به محصول واقعی تبدیل می‌شوند. بنابراین، ممکن است در آینده آیفون تاشو عرضه شود یا همچنان فقط به‌عنوان پتنت باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.