تغییرات اندک مک بوک پرو 14 اینچی با تراشه M3

کالبد شکافی مک بوک پرو 14 اینچی با تراشه M3 نشان می دهد که هیچ تغییر واقعی در ساختار آن وجود ندارد، اما پوشش جدید Space Black جالب‌تر از آن چیزی است که تصور می شد.

به گزارش تک‌ناک ،اخیرا یک تخریب و بازبینی داخلی از مک بوک پرو جدید انجام شده است، که یک روش برای یادگیری در مورد در نظر گرفتن طراحی این محصول توسط اپل است. به عنوان یک به‌روزرسانی مشخصات فنی برای خط تولید، تغییرات چندانی در مدل‌های تغییر کرده وجود ندارد.

سایت iFixit  در ویدئویی که روز جمعه منتشر شد، نسخه‌های M3 و M3 Pro مک‌بوک پرو 14 اینچی را بررسی کرد. این ویدیوی هشت دقیقه ای تصاویر اشعه ایکس از مدل های جدید و همچنین فرآیند جداسازی قطعات را نشان می دهد.

اشعه ایکس اولیه تفاوت داخلی بزرگی را بین نسخه های مک بوک پرو M3 و M3 پرو نشان می دهد. در حالی که M3 پرو دارای دو فن برای خنک کردن تراشه است، M3  تنها از یک فن به همراه هیت سینک کوتاه تر استفاده می کند.

به جای اینکه آن فضای خالی از بین برود، M3 برد منطقی را در آن قسمت گسترش می دهد.

با برداشتن کاور و نادیده گرفتن تغییر فن، قسمت داخلی همچنان از بخش‌های مدولار تشکیل شده است، اگرچه یکی از پورت‌های تاندربولت موجود در M3 قابل مشاهده است.

با تب‌های جدا کننده در نقاط معمول برای باتری، اتصال‌دهنده ZIF و پیچ‌ها برای برد منطقی و پیچ‌ها در بسیاری از نقاط دیگر، مک‌ بوک پرو می‌تواند به سرعت از هم جدا شود. به استثنای کارت خوان SD و پورت HDMI که قابل تعویض هستند، بیشتر اجزا به طور قابل تصور قابل تعویض هستند؛ البته با ادامه مشکلات مرتبط‌سازی.

برد پایه MacBook Pro M3 (Intel-based line of Macintosh notebook computers) دارای دو ماژول ذخیره‌سازی فلش است که محدودیت‌های سرعت که در M2 Air وجود داشت را حذف می‌کند، زیرا M2 Air تنها یک ماژول دارد.

در مورد تعمیرات توسط کاربران، توضیح داده شده است که تعویض صفحه نمایش ممکن است چیزی باشد که مالکان نتوانند انجام دهند، زیرا این کار فقط با استفاده از ابزارهای کالیبراسیون اپل قابل رفع است، که فقط توسط خود اپل استفاده می‌شود.

عناصر دیگری که قفل شده اند شامل تاچ آیدی و سنسور زاویه درپوش، که با برد منطقی هماهنگ شده اند، می‌شود. iFixit به مدل‌های جدید امتیاز “قابل تعمیر” موقتی چهار از ده را می‌دهد، با این انتظار که قطعات و دستورالعمل‌ها از طریق کانال‌های Self Service Repair ارائه شوند.

فرایند معمول آنادیزاسیون یک لایه اکسید محافظ را به آلومینیوم اضافه می کند و سطح ناهمواری از نقاط میکروسکوپی ایجاد می کند. در طول این فرایند، رنگ ها می توانند اضافه شوند تا رنگ های مختلف به سطح داده شود، اما در Black Space، در واقع یک خاکستری تیره است.

هرچند برجستگی های اندودیساسیون نور را پخش می‌کند و به تاریک‌تر شدن سطح کمک می‌کند و باعث عمق بیشتر رنگ استفاده شده در فرآیند می‌شود، اما اپل یک گام اضافی برمیدارد تا رنگ را عمق ببخشد.

با استفاده از حکاکی، اپل شدت برآمدگی ها را افزایش داد تا یک سطح بسیار نامنظم ایجاد کند و نور را حتی بیشتر پخش کند. با نور کمتری که چشمان کاربر برخورد می کند، سطح به نظر تاریک‌تر از نسخه رنگ شده می‌آید.

برجستگی‌های اضافی نیز ممکن است به همین دلیل باشد که سطح در برابر اثر انگشت بیشتر از حد معمول مقاوم است. تخمین زده می‌شود که افزایش عمق گودال و قسمت‌های برآمده بالاتر سطح، میزان سطح واقعی قابل لمس را کاهش می‌دهد و میزان تماس با دست‌های کاربر را به حداقل می‌رساند.

حکاکی به‌طور کامل نمی‌تواند اثرات انگشت‌ها را از بین ببرد، اما به کاهش حضور اثرات انگشت در ابتدا کمک می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.