مایکروسافت فروشگاه بازی‌های موبایل خود را راه‌اندازی می‌کند

پس از مدت‌ها انتظار، مایکروسافت در ماه جولای سال جاری فروشگاه بازی‌های موبایل خود را ازطریق وب راه‌اندازی خواهد کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت مدتی است که روی ساخت فروشگاه بازی‌های موبایل برای رقابت با پلی استور گوگل و اپ استور اپل کار می‌کند. امروز، سرانجام زمان تقریبی راه‌اندازی این فروشگاه مشخص شد. نئووین به‌نقل از بلومبرگ می‌نویسد که سارا باند، رئیس بخش ایکس‌باکس مایکروسافت، در مصاحبه‌ای در رویداد Bloomberg Technology Summit، اعلام کرد که فروشگاه بازی‌های موبایل این شرکت در ماه جولای راه‌اندازی خواهد شد.

بخشی از صحبت‌های او در حساب کاربری بلومبرگ لایو ایکس به‌صورت ویدئو منتشر شده است. سارا باند گفت که این فروشگاه ابتدا به‌صورت وب‌سایت (وب‌اپلیکیشن) راه‌اندازی می‌شود و نه در قالب اپلیکیشن مستقل. او دلیل این کار را دسترسی به طیف وسیع‌تری از کاربران و دستگاه‌ها عنوان کرد.

در ابتدا، این فروشگاه بازی‌هایی را منتشر خواهد کرد که در‌حال‌حاضر، متعلق به مایکروسافت هستند. این بازی‌ها شامل عناوین محبوب Candy Crush از استودیو کینگ می‌شود که مایکروسافت در جریان خرید اکتیویژن بلیزارد در اکتبر ۲۰۲۳ آن‌ را تصاحب کرد. همچنین، به‌احتمال زیاد بازی‌هایی مانند ماینکرفت و کال آف دیوتی موبایل در این فروشگاه عرضه شوند.

باند اشاره کرد که برنامه‌هایی برای انتشار بازی‌های موبایل از شرکت‌های ثالث نیز وجود دارد؛ اما جزئیات نحوه عملکرد آن هنوز مشخص نشده است. او افزود که مایکروسافت قصد دارد در آینده این فروشگاه را فراتر از وب گسترش دهد. این به‌معنای راه‌اندازی اپلیکیشن مستقل برای اندروید و iOS به‌منظور دسترسی به بازی‌های شرکت‌های ثالث است.

سارا باند نامی برای این فروشگاه وب‌سایت (وب‌اپلیکیشن) مایکروسافت انتخاب نکرده و همچنین نگفته است که پیش از راه‌اندازی رسمی، آزمایشی برای اعضای ایکس‌باکس اینسایدر در نظر گرفته شده است یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.