ارتقا چت‌بات ChatGPT برای کاربران پولی

شرکت OpenAI اعلام کرده که نسخه به‌روزشده‌ای از GPT-4 Turbo را برای کاربران پولی ChatGPT عرضه کرده است.

به گزارش تکناک،شرکت OpenAI امروز اعلام کرد که کاربران پرمیوم ChatGPT یعنی مشتریانِ سرویس‌های پولی ChatGPT پلاس، تیم یا سازمانی اکنون می‌توانند از نسخه به‌روزرسانی‌شده و تقویت‌شده‌ی GPT-4 Turbo استفاده کنند.GPT-4 Turbo یکی از مدل‌هایی است که تجربه‌ی مکالمه‌محور ChatGPT را پشتیبانی می‌کند.

این مدل جدید («gpt-4-turbo-2024-04-09») به گفته  OpenAI، شامل بهبودهایی در نوشتن، ریاضی، استدلال منطقی و کدنویسی است است و همچنین از پایگاه دانش به‌روزتری بهره می‌برد. این مدل با داده‌های عمومی در دسترس تا دسامبر ۲۰۲۳ آموزش داده شده است، در حالی که نسخه قبلی GPT-4 توربو موجود در ChatGPT ، تنها به داده‌های آوریل ۲۰۲۳ دسترسی داشت.

OpenAI در پستی در X می‌نویسد:

«هنگام نوشتن با ChatGPT (با GPT-4 توربوی جدید)، پاسخ‌ها مستقیم‌تر، خلاصه‌تر و با زبان محاوره‌ای‌تر خواهند بود.»

به‌روزرسانی ChatGPT (که پس از راه‌اندازی عمومی روز سه‌شنبه مدل‌های جدید در APIِ OpenAI، به‌ویژهٔ GPT-4 توربو با بینایی که قابلیت درک تصویر را به GPT-4 توربوی صرفاً متنی اضافه می‌کند، ارائه شد) پس از یک هفتهٔ نامطلوب برای OpenAI عرضه می‌شود.

گزارش‌هایی از The Intercept فاش کرد که مایکروسافت، مدل تبدیل متن به تصویر DALL-E شرکت OpenAI را به‌عنوان ابزاری برای میدان نبرد به ارتش ایالات متحده معرفی کرده است.

همچنین، طبق مقاله‌ای در The Information، OpenAI اخیرا دو محقق را (از جمله همکارِ ایلیا سوتسکه‌ور، دانشمند ارشد که از اخراج سم آلتمن مدیرعامل در اواخر سال گذشته حمایت کرده بود – به دلیل افشای اطلاعات به‌طور غیرمجاز، اخراج کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.