جزئیات جدیدی از سامسونگ گلکسی S24 اولترا فاش شد

شایعات حاکی از آن است که سامسونگ گلکسی S24 اولترا قرار است مانند آیفون 15 پرو از جنس تیتانیوم ساخته شود.

به‌گزارش تک‌ناک، جنس بدنه‌ی گلکسی S24 اولترا سامسونگ از ساختار معمول آلومینیومی به تیتانیوم تغییر خواهد کرد. به‌نظر می‌رسد شرکتی چینی به نام سولومون (Solomon) آلیاژ تیتانیوم را فراوری کرده است.

به‌گفته‌ی 9to5google، سامسونگ حدود دو سال قبل بررسی استفاده از تیتانیوم را شروع کرده؛ اما‌ اخیراً تصمیم گرفته است که از آن در ساخت گوشی‌های هوشمند خود بهره ببرد. با‌توجه‌به اینکه اپل از تیتانیوم به‌عنوان دستاویز بازاریابی مهمی در آیفون 15 پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس استفاده می‌کند، الهام‌بخش سامسونگ بوده است.

The Elec در گزارشی می‌گوید که ساخت حدود 15میلیون قاب تیتانیوم با وجود هزینه بسیار گران‌تر، در حال برنامه‌ریزی است. به‌نظر می‌رسد این تغییر باعث افزایش چهار تا پنج برابری هزینه‌ی قاب هر واحد درمقایسه‌با هزینه‌ی کنونی کمتر از 20 دلار می‌شود. این تغییر، تنها برای گلکسی S24 اولترا سامسونگ ذکر شده است، نه Samsung Galaxy S24 یا Samsung Galaxy S24 Plus (series of Android smartphones, mobile computing device and Android applications). بااین‌حال،

در‌ادامه‌ی این گزارش، اشاره شده است که گلکسی S24 اولترا سامسونگ اولین گوشی ساخته‌شده از آلیاژ تیتانیوم این شرکت خواهد بود؛ اما بسته به میزان استقبال، ممکن است بعداً از آن در تولید سایر گوشی‌های گلکسی نیز استفاده شود.

احتمالاً گوشی‌های تاشو بهترین گزینه برای استفاده‌ی تیتانیوم باشند؛ اما با‌توجه‌به اینکه تیتانیوم سنگین‌تر از آلومینیوم است، این اتفاق احتمال دارد رخ ندهد.

همچنین، تیتانیوم قدرت بسیار بیشتری دارد و در‌نتیجه، به کمترین مقدار مواد نیاز دارد. استفاده از تیتانیوم در ساخت فرم‌فکتور منطقی به‌نظر می‌رسد؛ اما باید منتظر بمانیم و ببینیم سرانجام ساخت گلکسی S24 اولترا به کجا ختم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.