سونی انتشار اندروید 14 را با گوشی Xperia 1 V آغاز می‌کند

Xperia 1 V

پس از گوگل و سامسونگ، سونی فرایند انتشار به‌روزرسانی اندروید 14 را با گوشی‌ هوشمند Xperia 1 V شروع می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، اندروید 14 اکنون برای گوشی‌های هوشمند سری Sony Xperia (smartphone brand from Sony Mobile Communications)، به‌خصوص Xperia 1 V (Android smartphone)، پرچم‌دار فعلی اندروید سونی، منتشر شده است. اعلامیه‌ی سونی درباره‌ی این به‌روزرسانی تمرکز خود را روی این نکته قرار داده است که اندروید ۱۴ باعث اضافه‌شدن چندین ویژگی جدید به دوربین Xperia 1 V می‌شود. قبلاً این ویژگی‌های جدید در گوشی هوشمند Xperia 5 V به‌چشم می‌خوردند.

سونی در اعلامیه‌اش توصیح می‌دهد:

با آپدیت نرم‌افزار اندروید ۱۴ برای گوشی Xperia، ویژگی‌های جذاب از Xperia 5 V به Xperia 1 V نیز می‌رسد. حالت Bokeh بهبود‌یافته پس از اضافه‌شدن موفقیت‌آمیز به Xperia 5 V، برای Xperia 1 V دردسترس خواهد بود. همچنین با آپدیت اخیر و Video Creator، ما قابلیت‌های خلاقانه‌تری را به مشتریان فعلی خود ارائه می‌دهیم. زمان انتشار نرم‌افزار واقعی به تأیید مناطق و بازارهای مختلف بستگی دارد.

علاوه‌براین، صفحه‌ی پشتیبانی جزئیات بیشتری از ویژگی‌های جدید شامل میان‌برهای سفارشی قفل صفحه‌نمایش و به‌روزرسانی‌های Game enhance r،‌Photo Pro ،‌Video Pro و External monitor apps و برجسته‌کردن ویژگی‌های به‌روزرسانی‌شده مانند Nearby Share در ویندوز و بهبودهایی در قابلیت Find My Device را نشان می‌دهد.

میشال رحمان در شبکه‌ی اجتماعی X جزئیاتی که یکی از کاربران در تلگرام به‌اشتراک گذاشته، مطرح می‌کند. کاربر یادشده مشاهده کرده است که این به‌روز‌رسانی در قالب 1.3 گیگابایت OTA با وصله‌ی امنیتی اکتبر‌2023 ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.