فقدان DLSS و FSR در نسخه گیم پس بازی Still Wakes the Deep

فقدان DLSS و FSR در نسخه گیم پس بازی Still Wakes the Deep

بازی Still Wakes the Deep که به‌تازگی برای گیم پس کامپیوتر منتشر شده است، از فناوری‌های NVIDIA DLSS و AMD FSR پشتیبانی نمی‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، Still Wakes the Deep، بازی ماجراجویی ترسناک و بقای اول‌شخص استودیو The Chinese Room، به‌تازگی به گیم پس منتشر شده است؛ اما از فناوری‌های مهمی مانند DLSS انویدیا و FSR ای‌ام‌دی پشتیبانی نمی‌کند.

این اولین‌بار نیست که چنین مشکلی در گیم پس کامپیوتر رخ می‌دهد؛ چراکه در سال 2021 نیز، بازی The Ascent استودیو Neon Giant بدون DLSS و ردیابی پرتو منتشر شد شد. Remnant II از Gunfire Games نیز در سال 2023 با مشکل فقدان DLSS هنگام انتشار در Game Pass PC مواجه بود.

به‌نقل از انجمن ایکس‌باکس ردیت، مایکروسافت برای رفع این مشکل باید مطمئن شود که همه‌ی بازی‌های موجود در گیم پس با تمام ویژگی‌های موجود در سایر پلتفرم‌ها منتشر می‌شوند. این امر نه‌تنها تجربه‌ی بهتری برای کاربران Game Pass ایجاد می‌کند؛ بلکه به‌طور کلی رقابت در بازار بازی‌های کامپیوتر شخصی را نیز می‌تواند افزایش دهد.

استودیو بازی‌سازی The Chinese Room توضیح می‌دهد که فناوری‌های DLSS و FSR را به نسخه‌ی WinGDK بازی Still Wakes the Deep اضافه می‌کند؛ ولی این موضوع به راه‌حل سفارشی‌سازی کد نیاز دارد که با‌توجه‌به منابع محدود این تیم کوچک، در‌حال‌حاضر امکان‌پذیر نیست.

به‌گفته‌‌ی توسعه‌دهندگان استودیو بازی‌سازی The Chinese Room، این مسئله به‌دلیل تفاوت‌های فنی در نحوه‌ی ساخت بازی برای گیم پس در‌مقایسه‌با استیم و فروشگاه اپیک گیمز است. نسخه‌های PS5 و Xbox Series X|S و WinGDK (که برای گیم پس استفاده می‌شود) از مجموعه‌ای از گزینه‌های یکسانی بهره می‌برد؛ در‌حالی‌که نسخه‌های استیم و اپیک گیمز استور شامل گزینه‌های پیشرفته‌ای مانند DLSS و FSR هستند.

دراین‌میان، خبر خوشحال‌کننده برای طرفداران Still Wakes the Deep که آن را در Game Pass تجربه می‌کنند، این است که استودیو بازی‌سازی The Chinese Room، در ماه جولای این نسخه را با فناوری DLSS انویدیا به‌روزرسانی خواهد کرد. این به‌روزرسانی شامل رفع اشکالات و بهبودهای دیگر خواهد بود؛ از‌جمله رفع مشکل بازنشانی و بازگشت زیرنویس‌های غیرفعال و نمایش دکمه‌های روی صفحه.

اضافه‌شدن فناوری DLSS انویدیا به عنوان Still Wakes the Deep در Game Pass خبر بسیار خوبی برای دارندگان کامپیوترهای مجهز به سخت‌افزارهای ضعیف است؛ چراکه این فناوری می‌تواند بهبودهای چشمگیری را برای این دسته از گیمرها به‌ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram