سرفیس لپ‌ تاپ ۷ و سرفیس پرو 11؛ تعمیرپذیرترین محصولات مایکروسافت

سرفیس لپ‌ تاپ ۷ و سرفیس پرو 11؛ تعمیرپذیرترین محصولات مایکروسافت

براساس گزارش iFixit، سرفیس لپ‌تاپ 7 و سرفیس پرو 11 تعمیرپذیرترین دستگاه‌های مایکروسافت هستند. آن‌ها امتیاز تعمیرپذیری 8 از 10 را دریافت کرده‌اند.

به‌گزارش تک‌ناک، تیم iFixit به‌تازگی به‌سراغ کالبدشکافی کامپیوترهای جدید سری Copilot Plus مایکروسافت، یعنی سرفیس لپ‌تاپ ۷ و سرفیس پرو ۱۱، رفته است. نکته‌ی مهم این است که هر دو دستگاه امتیاز مناسبی در بحث تعمیرپذیری کسب کرده‌اند که نشان‌دهنده‌ی چرخش ۱۸۰ درجه‌ای مایکروسافت است؛ چرا‌که پیش‌تر محصولات این شرکت به‌سختی تعمیر‌شدنی بودند.

نئووین می‌نویسد که کسب امتیاز ۸ از ۱۰ برای جدیدترین لپ‌تاپ‌های مایکروسافت دستاورد بزرگی به‌شمار می‌رود. برای درک بهتر این موضوع، بد نیست بدانید سرفیس لپ‌تاپ اولیه امتیاز ناامیدکننده‌ی ۰ از ۱۰ را دریافت کرد. دلیل این امتیاز آن بود که تیم iFixit مجبور شد برای دسترسی به باتری، بدنه‌ی لپ‌تاپ را به‌طور کامل برش دهد! همچنین، چسب‌های فراوان و آزاردهنده‌ای که در آن دستگاه به‌کار رفته بود، کار را بیش‌از‌پیش دشوار می‌کرد.

بااین‌همه، حالا جداسازی قطعات سرفیس لپ‌تاپ ۷ فرایندی بسیار ساده است که تنها به باز‌کردن چند پیچ و برداشتن یک صفحه با اتصال مغناطیسی نیاز دارد. درون دستگاه کدهای QR خواهید یافت که شما را به راهنمای رسمی تعمیر هدایت می‌کنند. همچنین، علائم روی پیچ‌ها و تعداد آن‌ها و دیگر اطلاعات کاربردی که مایکروسافت آن‌ها را «Wayfinders» (یابنده‌ی مسیر) می‌نامد، در‌دسترس قرار گرفته‌اند. تمامی این اطلاعات به شما کمک می‌کنند تا سرفیس خود را به‌سرعت و به‌سادگی تعمیر کنید.

سرفیس

تیم iFixit علاوه‌بر امتیاز تحسین‌برانگیز تعمیرپذیری، از تلاش‌های مایکروسافت برای سهولت در تعویض قطعات داخلی بدون نیاز به جداسازی کامل دستگاه نیز قدردانی کرده است. کارشناسان این رسانه سهولت تعویض فن سرفیس لپ‌تاپ ۷ را با لپ‌تاپ MSI GS65 مقایسه می‌کنند. در MSI، برای تعویض فن باید مادربرد و کل سیستم خنک‌کننده را جدا کرد؛ در‌حالی‌که در سرفیس لپ‌تاپ ۷ فقط با باز‌کردن چند پیچ امکان‌پذیر است.

ناگفته نماند که جداسازی قطعات سرفیس پرو ۱۱ کمی دشوارتر است؛ چرا‌که تنها راه دسترسی به داخل دستگاه، باز‌کردن نمایشگر است. این یعنی تعویض باتری نیز به جداسازی چند لایه‌ی اضافی از سخت‌افزار نیاز دارد. با‌این‌حال، مایکروسافت با ارائه‌ی راهنماهای دقیق و در‌دسترس، تلاش کرده است تا این فرایند را برای کاربران آسان کند. خبر خوش این است که جایگزینی حافظه‌ی ذخیره‌سازی بدون نیاز به جداسازی دستگاه امکان‌پذیر است. تنها کافی است درِ کوچک مغناطیسی زیر پایه‌ی نگه‌دارنده را باز کنید.

سرفیس

iFixit در جمع‌بندی تعمیرپذیری اولین کامپیوترهای شخصی Copilot Plus مایکروسافت می‌نویسد:

به‌طور کلی، از تعهد مداوم مایکروسافت به تعمیرپذیری بسیار خرسند شدیم. خط‌تولید سرفیس چنان تغییر باورنکردنی و سریعی را از تعمیرناپذیر به بسیار تعمیرپذیر تجربه کرده است که حتی اگر امتیاز کامل 10 از 10 را کسب نکند، غیرممکن است که تحت‌تأثیر قرار نگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram