آمریکا برای مقابله با بلاکچین های چینی قانون جدید تصویب می کند

دولت آمریکا قصد دارد قانون جدیدی تصویب کند تا دولت این کشور از شبکه‌ها و بلاکچین های چینی استفاده نکند.

به‌گزارش تک‌ناک، چهارشنبه، ۸نوامبر۲۰۲۳ (۱۷آبان۱۴۰۲)، قانون‌گذاران آمریکا (United States of America : country primarily located in North America) لایحه‌ی قانونی جدید و دو‌بخشی را با هدف ممنوعیت کامل استفاده‌ی دولت از هر‌گونه تکنولوژی بلاکچین مرتبط با چینی‌ها مطرح کردند.

در این لایحه‌ی قانونی به‌جز ممنوعیت کلی، تقاضای ممنوعیت هدفمند از هرگونه تعامل دولت با شرکت آی‌فینکس، شرکت مادر تتر، بزرگ‌ترین رمزارز پایدار جهان ازنظر ارزش بازار مطرح شده است.

تامزهاردور می‌نویسد این پیشنهاد با نام «قانون ایجاد مسئولیت قانونی برای نوآوران و فناوری‌های متخاصم/سرکش (CLARITY)» شناخته می‌شود و دو نفر از نمایندگان دو حزب آمریکا، یعنی زک نان، نماینده‌ی حزب جمهوری‌خواه آیووا و ابیگیل اسپانبرگر، نماینده‌ی حزب دموکراتیک نیوجرسی، آن را نمایندگی می‌کنند.

در‌حال‌حاضر، تعدادی از لایحه‌های مرتبط با رمزارز در دست بررسی قرار دارند و برخی از آن‌ها شامل نگرانی‌های امنیتی درباره‌ی فناوری بلاکچین کشور چین هستند. در بیانیه‌ای که به کوین‌دسک ارائه شده است، نمایندگان قانون‌گذار توضیح داده‌اند که هدف قانون CLARITY مطمئن‌شدن از نبود هر نوع راه فرار برای دشمنان خارجی است که احتمال دارد برای دستیابی به اطلاعات امنیت ملی و اطلاعات خصوصی آمریکایی‌ها استفاده شود.

از دیگر اهداف این لایحه می‌توان به شبکه‌ی Spartan و شبکه‌ی Conflux و شرکت Red Date Technology نیز اشاره کرد. شرکت Red Date Technology مسئول طراحی پروژه‌ی بلاکچین ملی چین و توسعه‌ی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای یوان دیجیتال است.

شرکت یادشده به‌طور خاص به این لایحه پاسخ داد و ابهام‌ها را برطرف کرد که فناوری بلاکچین آن، موسوم به شبکه‌ی BSN Spartan، روی IT سنتی تنظیم شده است و نه رمزارز. همچنین، Red Date Technology مقام‌های آمریکایی را به بررسی کد منبع‌باز خود دعوت کرد و به آنان اجازه داد تا برداشت خود را داشته باشند.

«قانون ایجاد مسئولیت قانونی برای نوآوران و فناوری‌های متخاصم/سرکش (CLARITY)» همچنین پیشنهاد می‌دهد که وزیر خزانه‌داری و وزیر امور خارجه و مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده طرحی هماهنگ برای جلوگیری از خطرهای ناشی از توسعه‌ی فناوری‌های بلاکچین چین و دشمنان خارجی دیگر ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.