با هوش مصنوعی Voicemod صداهای خود را به‌آسانی به‌اشتراک بگذارید

برنامه‌ی Voicemod اکنون امکان ایجاد تعداد نامحدودی از صداهای سفارشی را برای کاربران فراهم می‌کند که به تناسب جنسیت و سن و لحن متغیر باشند.

به‌گزارش تک‌ناک، این روزها با شبیه‌سازی صدای هوش مصنوعی، هر‌کسی می‌تواند صدایی شبیه افراد نام‌دار جهان خلق کند. دراین‌میان، مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدیدی که Voicemod دردسترس قرار داده است، ایجاد و به‌اشتراک گذاری صداهای منحصربه‌فرد هوش مصنوعی را برای کاربران آسان می‌کند.

کاربران اکنون می‌توانند با استفاده از تغییردهنده‌ی صدای هوش مصنوعی، صداهای مصنوعی منحصربه‌فردی را ایجاد و تنظیم کنند و سپس آن‌ها را با سایر کاربران در صدای انجمن به‌اشتراک بگذارید.

برای کسانی که از این فناوری بی خبرند، باید بگوییم که Voicemod یکی از ابزارهای تغییر صدای هوش مصنوعی است که در بین استریمرها و گیمرها محبوب است. قبل از این به‌روزرسانی، بیش از ۱۰۰ گزینه برای صداهای هوش مصنوعی، از‌جمله شخصیت‌های فانتزی محبوب و بازیگران معروف و فضانوردان در‌اختیار Voicemod بود.

هم‌‌اکنون، کاربران می‌توانند از قابلیت‌های کاربردی صدای هوش مصنوعی ویس‌مود استفاده و صدای مصنوعی منحصربه‌فردی را با انتخاب از بین انواع جنسیت‌ها و سن‌ها و لحن‌ها ایجاد کنند. علاوه‌بر‌این، کاربران می‌توانند از قابلیت Voicelab استفاده کنند تا صداهای مصنوعی خود را به‌طور دقیق و بدون نیاز به Audacity و با تغییر آپشن‌های فرکانس، حجم، فرکانس و افزودن افکت‌های صوتی تنظیم کنند.

digikala

به‌گفته‌ی شرکت ویس‌مود، این کار به خلق تعداد تقریباً نامحدودی صدا منجر می‌شود. همچنین، کاربران می‌توانند صداهای خود که به‌صورت دستی ساخته‌اند، در Community Voices به‌اشتراک بگذارند و به صداهای دیگر کاربران نیز دسترسی داشته باشند.

استیو اوهیر، بنیان‌گذار O’Hear & Co، شرکت مادر Voicemod، به‌طور کامل این موضوع را با ارسال ایمیلی به ورج توضیح داده است. وی می‌گوید:

Voicemod ابزاری ایجاد کرده است که به کاربران امکان می‌دهد تا با یکی از شخصیت‌های صدای ویس‌مود که با هوش مصنوعی تولید می‌شود، شروع و سپس پارامترها و افکت‌های مختلف را تنظیم کنند تا صدای کاملاً جدیدی با هوش مصنوعی به‌وجود آورند. سپس، آنان می‌توانند تصمیم بگیرند صدا‌های تولیدشده‌ی خود را از‌طریق Community Voices با جامعه بزرگتر به اشتراک بگذارند.

همان‌طور‌که فناوری صدای هوش مصنوعی روز‌به‌روز رایج‌تر می‌شود، شرکت‌های پشت این ابزارها با مشکلات قانونی کمی روبه‌رو هستند؛ زیرا صداها گواهی حق نشر ندارند و ابزارهای تولید صدای هوش مصنوعی می‌توانند تعداد نامحدودی از صداهای مشهور واقعی و فرضی را تقلید کنند.

با‌توجه‌به اینکه Community Voices و AI Voice Changer ویژه‌ی تکثیر صداهای موجود نیستند؛ بلکه مخصوص ایجاد صداهای کاملاً جدید هستند، نگرانی‌های کمتری درباره‌شان وجود دارد. درحال‌حاضر، ویس‌مود برای سیستم‌عامل‌های macOS و Windows 10 و 11 در‌دسترس قرار دارد.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.