این ویژگی واتساپ به افزایش امنیت آن کمک می‌کند

سامانه‌ی تأیید ایمیل واتساپ ویژگی‌ای اختیاری است که لایه امنیتی اضافه‌ای به حساب‌های کاربران اضافه می کند. این ویژگی به‌زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

به‌گزارش تک‌ناک، واتساپ، یکی از برنامه‌های پیام‌رسان محبوب جهان، مسئولیت حفظ حریم خصوصی کاربران خود را بر‌عهده دارد. در‌حالی‌که تمام پیام‌ها در این پلتفرم رمزگذاری شده‌اند، اپلیکیشن گفت‌وگومحور متعلق به متا در طول زمان در حال توسعه و بهبود ویژگی‌های امنیتی بیشتری بوده است.

از ماه آگوست امسال، توسعه‌دهندگان WhatsApp (Meta Platforms-owned mobile instant messenger and social media service) آزمایش سامانه‌ی تأیید کاربران بر‌اساس ایمیل را شروع کرده‌اند. در‌حال‌حاضر، این ویژگی امنیتی خاص به توسعه‌دهندگان بیشتری در نسخه‌ی بتای جدید واتساپ برای سیستم‌عامل اندروید می‌رسد که نشان می‌دهد عرضه‌ی آن در کانال پایدار نزدیک است.

به‌نوشته‌ی اندرویدپلیس، این نسخه‌ی بتای گسترده به‌دنبال راه‌اندازی کلیدهای عبور واتساپ برای همه‌ی کاربران پس از چند ماه مشاهده در کانال بتا است. سامانه تأیید ایمیل در حال توسعه در قسمت تنظیمات و سپس حساب کاربری برنامه قرار دارد و به‌نظر می‌رسد برای برخی از توسعه‌دهندگان بتا در نسخه‌ی 2.23.24.10 فعال شده است.

عکس ارسال‌شده‌ی WABetaInfo نشان می‌دهد که سامانه‌ی تأیید ایمیل واتس‌اپ روند تنظیمات نسبتاً ساده‌ای دارد و شامل فیلدی برای وارد‌کردن ایمیلتان است. متن همراه نیز حاکی از آن است که دیگران آدرس ایمیل را نمی‌توانند بخوانند و سامانه‌ی تأیید ایمیل به کاربران کمک می‌کند تا به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنند.

افزایش امنیت واتساپ

انتظار می‌رود کاربران ایمیل خود را تأیید کنند تا بتوانند آن را در حساب کاربری‌شان تنظیم کنند و انجام‌ندادن این کار، پیام هشداری همراه با یک دکمه برای تأیید نشان می‌دهد که احتمالاً ایمیل تأیید را مجدداً به حساب انتخاب‌شده ارسال می‌کند.

تأیید ایمیل، تنها گزینه‌ای اضافی برای امنیت حساب کاربری WhatsApp است و قرار نیست گزینه‌ی اصلی باشد. بااین‌همه در جهانی ایدئال، تقریباً هر کاربر باید آدرس ایمیل خود را با واتساپ مرتبط کند تا در‌برابر سرقت یا از‌دست‌دادن گوشی خود محافظت کند.

به‌نظر می‌رسد این سامانه‌ی تأیید جدید در‌حال‌حاضر برای تعداد محدودی از توسعه‌دهندگان بتا در‌دسترس باشد. با‌این‌حال، همان‌طور‌که WABetaInfo اشاره کرده است، در هفته‌های آینده باید به‌صورت گسترده‌تر در‌دسترس قرار بگیرد. شماره‌تلفن همیشه ابزار اولیه برای تأیید هویت در WhatsApp خواهد بود؛ اما اگر این روش ناموفق باشد، گزینه‌ی ایمیل قطعاً مفید خواهد بود.

از بین افزودنی‌های مختلفی که اخیراً در نسخه‌ی بتای WhatsApp مشاهده کرده‌ایم، هیچ‌کدام به‌اندازه‌ی ناوبری ویدئویی با استفاده از لمس برای پخش‌کننده پیش‌فرض رسانه، در این برنامه‌ی گفت‌وگومحور هیجان‌انگیز نیستند. در‌حال‌حاضر، این پخش‌کننده نیازمند بهبود و به‌روزرسانی است. با‌توجه‌به کاربردی‌بودن آن برای میلیون‌ها کاربر واتساپ، حدس می‌زنیم که ورود آن در فهرست اولویت‌های توسعه‌دهندگان قرار داشته باشد.

ویژگی دیگری که این هفته به واتساپ اضافه شد، قابلیت ایجاد پروفایل جایگزین برای جدا‌کردن بهتر پروفایل‌های کاری و شخصی بود. بعد از ماه‌ها انتشار نسخه‌ی بتای این قابلیت، این پیام‌رسان پشتیبانی از چند حساب کاربری را برای تمام کاربران اندرویدی فراهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.