قابلیت تصویر در تصویر ویدئوها به‌زودی به واتساپ اضافه می‌شود

واتساپ به تقلید از تلگرام، قابلیت تصویر در تصویر ویدئوها را با هدف تجربه لذت‌بخش‌تر تماشای آن‌ها به پلتفرم خود اضافه می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، به‌نظر می‌رسد واتساپ در حال کار روی حالت تصویر در تصویر (Picture-in-Picture) باست تا تجربه تماشای ویدئوها در این پیام‌رسان محبوب را بهبود ببخشد. این قابلیت در دست توسعه در نسخه‌ بتای واتساپ برای iOS با نسخه‌ ۲۴/۶/۱۰/۷۴ کشف شده است.

اسکرین‌شاتی نشان می‌دهد که حالت تصویر در تصویر در واتساپ به کاربران امکان می‌دهد تا درحالی‌که در بخش‌های مختلف برنامه پیمایش می‌کنند، ویدئوها را در پنجره‌ کوچک شناور تماشا کنند.

درحال‌حاضر، واتساپ از قابلیت تصویر در تصویر برای تماس‌های ویدئویی پشتیبانی می‌کند که به شما امکان می‌دهد تا حین برقراری ارتباط، پیام ارسال کنید و به سایر کاربران پاسخ دهید یا در بخش‌های مختلف اپلیکیشن پیمایش کنید.

حالت تصویر در تصویر در پلتفرم پیام‌رسان رقیب، یعنی تلگرام، نیز وجود دارد که در آن می‌توانید با گرفتن و کشیدن، اندازه‌ پنجره‌ پخش‌کننده را تغییر دهید. این قابلیت در برنامه‌های استریم ویدئو مانند یوتیوب و نتفلیکس نیز در‌دسترس است و به شما امکان می‌دهد تا موقع استفاده از دستگاه خود، به تماشای ویدئوها ادامه دهید.

بااین‌حال، وب‌سایت WABetaInfo که این قابلیت را کشف کرده است، اشاره می‌کند که در نسخه‌ توسعه‌ فعلی، تنها می‌توانید از حالت تصویر در تصویر برای ویدئوهای داخل برنامه استفاده کنید.

درادامه‌ به‌روزرسانی‌های اخیر شرکت متا (مالک واتساپ)، قابلیت پرش سریع به جلو و عقب در ویدئوها با دو بار ضربه‌زدن روی لبه‌ صفحه در حال انتشار است. همچنین، واتساپ در حال کار روی قابلیت Favorites برای دسترسی سریع به مخاطبان خاص است. این قابلیت که هم‌اکنون برای برخی از کاربران دردسترس قرار دارد، امکان علامت‌گذاری مخاطبان مهم به‌عنوان Favorites و مرتب‌سازی آن‌ها بر‌اساس اولویت شما را فراهم می‌کند.

افزون‌براین، پیام‌رسان واتساپ گزینه‌هایی برای تنظیم کیفیت پیش‌فرض آپلود برای رسانه‌ها و پشتیبانی از چت‌های اشخاص ثالث در برنامه‌ خود اضافه خواهد کرد تا با مقررات DMA مطابقت داشته باشد. ویدئویی که اخیراً منتشر شده است، نحوه‌ کارکرد فرایند معرفی این قابلیت را در به‌روزرسانی‌های آینده نشان می‌دهد.

1 دیدگاه برای “قابلیت تصویر در تصویر ویدئوها به‌زودی به واتساپ اضافه می‌شود

  1. اشتراک‌ها: واتساپ به‌زودی «رویدادها» را به گروه‌های انجمن اضافه می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.