X مجوز پرداخت های رمزنگاری شده در آمریکا را گرفت

پلتفرم رسانه اجتماعی ایلان ماسک یعنی X ، اکنون به طور رسمی مجوز پرداخت و تجارت رمزنگاری شده در ایالات متحده را دارد.

به گزارش تکناک، این بر اساس گزارشی است که توسط The Crypto Timesدر روز سه شنبه منتشر شد.

این پایگاه خبری ارزهای دیجیتال به داده های نمایش داده شده در NMLS به عنوان منبع اطلاعات جدید اشاره کرد و گفت که این مجوز، اجازه انتقال ارز رود آیلند را می دهد. این مجوز که در 28 آگوست به X اعطا شد، به این پلتفرم اجازه می‌دهد تا خدمات مرتبط با دارایی‌های مجازی را ارائه کند و به کاربران بسیاری اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال را در پلتفرم معروف خود مبادله کنند.

البته گفتنی است که این اولین تلاش ماسک در حوزه ارزهای دیجیتال نیست.

ماسک قبلاً هم در حوزه رمزارز سرمایه گذاری کرده است

در آوریل سال 2023، توییتر که اکنون با نام X شناخته می شود، گزینه ای را معرفی کرد که به کاربرانش اجازه می دهد سهام، ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های مالی را از طریق برنامه خود خریداری کنند.

این حرکت در آن زمان اولین تغییر عمده تحت رهبری ماسک از زمانی بود که این پلتفرم رسانه اجتماعی  جدید توسط این میلیاردر خریداری شد.

این ویژگی جدید اپلیکیشن از طریق مشارکت با eToro که یک شرکت تجارت اجتماعی است و به مشتریان امکان خرید و فروش دارایی‌های مالی از جمله سهام، ارزهای دیجیتال و صندوق‌های شاخص را می‌دهد، امکان‌پذیر شد.

این توسعه، گسترش ویژگی «کشتگ» محبوب توییتر بود که به کاربران اجازه می داد داده های معاملاتی صندوق های شاخص و برخی شرکت ها را در زمان واقعی مشاهده کنند. کشتگ توسط رابط برنامه نویسی کاربردی (API) از TradingView که یک پلتفرم نمودار برای سرمایه گذاران و معامله گران است، پشتیبانی می شود.

مشارکت eToro به ویژگی کشتگ اجازه داد تا با تعداد بیشتری از دارایی ها و ابزارها مقابله کند. این معامله مشترک منجر به پیدایش یک گزینه اضافی در  TradingView  شد کهeToro  به آن  View on می‌گفت و کاربران را به وب‌سایت شرکت تجاری که در آن تراکنش‌ها انجام می‌شد متصل می‌کرد.

مجوز جدید موظف است پیشنهادات رمزنگاری X را افزایش دهد که در حال حاضر بسیار محبوب هستند. تخمین زده می شود که توییتر مالی یا Fintwit تنها در سال 2023 روزانه به طور متوسط 4.7 میلیون جستجوی نقدی داشته است.

ماسک به طور ویژه ای از حامیان پرشور رقیب بیت کوین، یعنی Dogecoin است و در گذشته گفته بود که “memecoin” در مقایسه با بیت کوین از “ظرفیت کل عملیات تراکنش” بهتری برخوردار است. حتی زمانی که در آگوست 2022 ارزش این کوین سقوط کرد، به این ارز دیجیتال وفادار مانده است.

شرکت‌های ماسک یعنی تسلا و اسپیس‌ایکس، علی‌رغم گذراندن زمان‌های پرفراز و نشیب، همچنان به پذیرش ارز دیجیتال به‌عنوان گزینه ای برای پرداخت خدمات خود ادامه دادند.

سابقه طولانی حمایت از دارایی های دیجیتال

گفتنی است که توییتر سابقه طولانی در پشتیبانی از ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتالی حتی قبل از اینکه ماسک آن را به دست آورد، دارد.

در سپتامبر 2021، توییتر اعلام کرد که به کاربران خود اجازه می دهد تا با استفاده از بیت کوین پاداش دهند و در حال بررسی راه هایی برای تأیید دارایی های دیجیتالی است که از فناوری بلاک چین به نام توکن های غیرقابل تعویض (NFT) استفاده می کنند.

نمی توان گفت که آینده ارزهای دیجیتال چه خواهد بود. ممکن است ارزهای دیجیتال یک مد گذرا باشند یا قدرتی ماندگار و واقعی داشته باشند. با این حال چیزی که قطعی است، ماسک و در نتیجه X با فراهم کردن بستری برای شکوفایی ارزهای دیجیتال، به حمایت از آنها ادامه خواهند داد.

در همین حال، در روز سه‌شنبه، دادگاه تجدیدنظر آمریکا برای محاکمات منطقه واشنگتن DC در یک رای اعلام کرد که کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا (SEC) با مانع شدن از تبدیل شرکت سرمایه‌گذاری رمزارزی گریسکیل از قابل معامله شدن به صندوق سرمایه‌گذاری مشتق بیت‌کوین (ETF)، مرتکب اشتباه کرده است. این خبر باعث افزایش قیمت بیت‌کوین شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.