آنلاک‌کردن بوت لودر شیائومی سخت‌تر می‌شود

بوت لودر شیائومی

طبق گزارشی جدید، باز‌کردن قفل بوت لودر شیائومی سخت‌تر می‌شود و در‌صورت انجام این کار، شیائومی به‌روزرسانی‌های اندروید را متوقف می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، شیائومی به‌تازگی رابط کاربری HyperOS خود را برای دستگاه‌های اندرویدی‌اش معرفی کرده است؛ اما به‌همراه اخطاری برای طرفداران؛ زیرا نه‌تنها امکان بازکردن بوت لودر شیائومی غیرفعال می‌شود؛ بلکه در‌صورت انجام این کار، شیائومی از به‌روزرسانی‌های سیستم هم جلوگیری می‌کند.

9to5google می‌نویسد که به‌نظر می‌رسد HyperOS درظاهر بسیار شبیه رابط کاربری MIUI است؛ اما شیائومی در‌حال‌حاضر تأیید کرده که این تغییر با به‌روزرسانی سیاست‌ها همراه است. HyperOS به کاربران اجازه می‌دهد تا بوت لودر شیائومی را باز کنند.

با‌این‌حال، این در‌واقع تغییر نیست؛ زیرا قبلاً از کاربران خواسته شده است که برای بازکردن بوت لودر Xiaomi (Chinese electronics company) درخواست بدهند. در‌واقع در سال 2016، شیائومی بوت لودرها را قفل و فرایند انتظار برای دریافت تأیید را معرفی کرد. در وضعیت کنونی، کاربران شیائومی هنوز برای بازکردن بوت لودر خود به استفاده از ابزار و حساب کاربری این شرکت نیاز دارند.

غول فناوری چینی به Android Authority توضیح داده است که قفل‌کردن بوت لودر شیائومی به‌منظور حفاظت دستگاه است و کاربرانی که به بازکردن بوتلودر خود علاقه‌مند هستند، باید برای دریافت مجوز درخواست دهند. به‌منظور حفظ امنیت دستگاه و جلوگیری از نشت داده و ارائه‌ی تجربه کاربری امن و پایدارتر، بازکردن بوت لودر شیائومی به‌طور پیش‌فرض در HyperOS غیرفعال خواهد بود.

کاچپر اسکریپک که MIUI را برای کاربران لهستانی ترجمه می‌کند، اشاره کرده است که شیائومی در چین از کاربران خواسته است تا حتی برای درخواست بازکردن بوت لودر، در انجمن‌های شرکت به سطح پنج برسند. غول فناوری چینی تعداد بازگشایی‌ها را هر‌سال به سه مورد محدود می‌کند و حداقل در‌حال‌حاضر به کاربران دارای حساب کاربری شیائومی غیر‌چینی اجازه بازکردن بوت لودر شیائومی داده نمی‌شود.

تغییر بزرگ این است که اکنون، شیائومی ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های اندروید را برای دستگاه‌های دارای بوت لودر آنلاک نیز متوقف می‌کند. این شرکت تأیید کرده است کاربرانی که بوت لودر شیائومی را آنلاک کرده‌اند، به‌روزرسانی HyperOS را دریافت نخواهند کرد. این قاعده برای به‌روزرسانی از MIUI به HyperOS و برای تمامی دستگاه‌های خارج از چین نیز صدق می‌کند.

HyperOS در‌حال‌حاضر برای شیائومی ۱۴ منتشر شده است و در ماه‌های آینده، برای سایر دستگاه‌های این شرکت نیز منتشر خواهد شد. برنامه‌ی زمان‌بندی‌ای که اخیرا به‌صورت ناگهانی منتشر شده، پیش‌بینی می‌کند که موج اول انتشار رابط کاربری HyperOS در فصل اول سال 2024 آغاز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.