احتمال عرضه تبلت‌های آیپد پرو جدید در اواخر سال ۲۰۲۴

شایعه ای در هفته گذشته منتشر شد که نشان می‌داد اپل قصد دارد سه مدل جدید آیپد (آیپد پایه نسل یازدهم، آیپد ایر با قدرت M2 و آیپد مینی جدید) را در تاریخ ۱۷ اکتبر معرفی کند. اما در نهایت مشخص شد این خبر اشتباه بود.

به گزارش تکناک،  البته صحت یک بخش از این شایعه که پیش‌بینی می‌کرد اپل قصد دارد قلم جدید با قابلیت شارژ USB-C را رونمایی کند، به درستی تأئید شده است. درباره تبلت‌ها، مارک گورمن از بلومبرگ در نسخه جدید خبرنامه هفتگی Power On خود ذکر کرده است که او انتظار دارد اپل مدل‌های جدید آی پد را معرفی کند.

گورمن در خبرنامه هفتگی خود نوشت که اپل تا ماه مارس برنامه ای برای معرفی iPad (line of tablet computers developed by Apple) های جدید ندارد. او گفت که این غول فناوری روی آیپد ایر کار می‌کند، که می‌تواند شاهد تغییراتی در آن باشد، زیرا تراشه M1 که در حال حاضر به این مدل نیرو می‌دهد، با تراشه M2 قدرتمندتر و کم‌مصرف‌تر جایگزین شده است. علاوه بر این، گورمن می گوید که اپل در حال کار بر روی به روز رسانی تبلت اصلی آیپد نیز هست. نسخه بعدی این تبلت مدل نسل یازدهم خواهد بود. او می افزاید که نسخه جدیدی از آیپد مینی نیز در دست ساخت است.

گورمن می‌گوید سه آی‌پد فوق‌الذکر دارای مشخصات بهبود یافته خواهند بود. یکی از شایعات قبلی از استفاده آی‌پد مینی بعدی از همان تراشه 4 نانومتری A16 Bionic  که در حال حاضر آیفون 15 و آیفون 15 پلاس را تامین می‌کند، پرداخته بود. جدیدترین نسخه آیپد مینی دارای چیپست A15 Bionic در زیر کاپوت است.

همچنین گفته می‌شود که اپل در حال کار بر روی نسخه‌های جدید تبلت‌های ۱۱ اینچی و ۱۲.۹ اینچی آیپد پرو پریمیوم است که انتظار می‌رود اولین تبلت‌های اپل با نمایشگرهای OLED باشند. اما گزارش دیجی‌تایمز می‌گوید که مدل‌های جدید آی‌ پد پرو به جای آن از LCD استفاده می‌کنند، اگرچه سطح اعتماد ما به این گزارش پایین است. ظاهراً Samsung Display و LG Display همگی آماده هستند تا پنل‌های OLED  مدل‌های جدید آی پد را به اپل عرضه کنند.

گورمن می‌گوید آی‌ پد نسل یازدهم، آی ‌پد ایر M2 ، و آی ‌پد مینی بعدی در ماه مارس با تبلت‌های آی‌ پد پرو به‌روزرسانی‌شده در اواخر سال معرفی خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.